Anasayfa / HABER MAGAZiN / Estetik diş hekimliği istanbul

Estetik diş hekimliği istanbul

estetik-dis-hekimi (2)

 

Porselen Diş nasıldır? Yalnız önemli olan salt estetik kaygı olmamalı aynı zamanda Ortodontik tedavi de yapılmalıdır. Çünkü estetik kaygılar nedeni ile estetik diş hekimliği hem dişlerinize daha fazla zarar verebilir, hem de çiğneme ve konuşma bozukluklarına sebep olabilir. Ayrıca estetik diş hekimliği uygulamaları mutlaka ortodonti uzmanına yaptırılmalı, fiyatı ucuz diye ehil olmayan kişilere veya diş teknisyenlerine gidilmemelidir. Porselen diş yaptırmak için gideceğiniz yere güvenmeniz gerekmektedir.

Ancak zaman darlığı, hastanın çok uzun süren Ortodontik tedaviye katlanamaması gibi sebeplerle Ortodontik tedavi istememesi gibi durumlarda Ortodontik tedaviden vazgeçilir ise dişlere komple porselen (tam) kaplama yapılarak estetik kaygılar giderilebilir. Estetik kaygıların çok yüksek olduğu durumlarda çok çeşitli ve değişik porselen kaplamalar kullanılabilir. Porselen dişler, dişin üzerine, kişilerin ağız yapılarına uygun olarak hazırlanır ve ana dişlerin üzeri biraz tıraşlanarak (yaklaşık 1 mm kadar) küçültülür ve orijinal dişlerin üzerine oturtulur. Porselen diş protezi sabit protezdir. Bu işlem sonucunda amaçlanan dişlerin korunması, estetik kaygıların giderilmesi ve gülümseme estetiğinin sağlanması, çiğneme ve konuşma problemlerinin giderilmesi, zayıflamış, kırılmış, hasar görmüş dişlerin güçlendirilmesi ve ağız, diş ve çenelerin işlevselliğini artırmak, dişlerin arasında diş çekilmesi nedeni ile oluşuna boşlukların doldurulması ve sağlam dişlerin boşluğa doğru kaymalarını engelleyerek bu durumu düzeltmektedir. Estetik diş hekimliği ile artık muhteşem bir gülümseme yapabilirsiniz. Porselen diş modelleri ve fiyatları Porselen diş modelleri belirlenirken hastanın beklentileri de göz önüne alınmakla birlikte belirli anatomik kurallara da uymak gerekir. Porselen dişlerin form ve renk olarak ten renginize ve yüzünüze uygun olması için diş laboratuvarı ve diş hekimi birlikte çalışır. Lamine diş hazırlanırken çok az bir miktar aşındırma yapılır. Çok hassas bir şekilde elde edilmiş olan porselen yaprakçıklar diş hekimine ulaştıktan sonra özel yapıştırıcı simanlar ve bonding yardımı ile dişe adapte edilir. Bu işlemden sonra yüksek dayanım kazanan porselen laminaları sökmek çok zordur. Porselen Kron nedir ? Herhangi bir sebeple dişinizin hasar gören kısmı temizlendikten ve restore edildikten sonra koruyucu özelliğini kaybetmiş olan minenin yerini alacak olan porselen ile kaplanmasıdır. Bazen madde kaybı olmadan da estetik amaçlarla porselen diş yapımı gerekebilir.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir