Anasayfa / HAMiLELiK BiLGiLERi / Erken hamilelik belirtileri

Erken hamilelik belirtileri

“Ben hamile miyim?” ise muhtemelen en yaygın sağlık soru kadın istiyoruz. Bu işaret ve erken gebelik belirtileri, özellikle bu ilk gebelik olduğunu tanımak kolaydır. kaç kez hamile olrusanız olun, işaretler ve erken gebelik belirtileri aynıdır. Ancak, bu her hamilelik gibi deneyim olacak anlamına gelmez. Örneğin, bir gebelik sırasında size inanılmaz göğüs ağrısı veya mide bulantısı ve kusma karşılaşabilirsiniz siz tüm bu belirtilerle karşılaşırsınız olabilir başka bir hamilelik sırasında olmayabilir. Bu basit gerçek, her gebelik, her yeni doğmuş gibi, farklı olmasıdır. Yani, ardışık gebelik sırasında aynı belirtiler veya belirtilerin aynı yoğunluğu olan üzerinde sayılmaz.
Erken Hamilelik İşaretler ve Belirtiler
• , Şişmiş ihale veya iltihaplı meme ve / veya memeler – Genellikle bu hamileliğin ilk fiziksel işareti. Gerçekte, bazı kadınlar biliyorum zaman bu işareti yalnız dayalı gebeyseniz. Çünkü göğüsler emzirme hazırlanmak için değişimler bu nedenle meme ve / veya memeler genellikle, şişmiş, ağrıyan veya ihale erken gebelik sırasında. Bu hormonlar östrojen ve ve meme ve / veya memeler oluşur progesteron ve artan üretim sık özellikle ilk gebelik sırasında acı vardır sebebi.
• Yorulma veya olağandışı yorgunluk – Erken hamilelik zaman bir kadının vücut çok değişiklikler meydana gelen yetişmek için çok çalışma vardır. Bu gibi olan da, kalp sert ve daha hızlı kan akışı ve tırmanması nedeniyle pompalıyor – gerekli hormon üretimi arttı büyüyen cenin için besin getirmek için. Artan progesteron üretimi en hamile kadınlar, hamileliğin erken deneyim ekstra yorgunluk için birincil sebebidir. Progesteron, bilinen ve doğal bir merkezi sinir sistemini yatıştırıcı, bu oluşur neden iyi neden. Erken gebelik sırasında yorgunluk ve olağandışı yorgunluk için bir neden duygusal aşırı sık gebelik sırasında deneyimlidir. Bu hiç belli nedenle, bu süre zarfında meydana gelen Hormonal dalgalanmalar dışında boşanmak için hamile bir kadın için nadir değildir. Bu belirti de önce bebeğinizin ne zaman yeni doğmuş bebek bakımı için enerji gerekir geldiğinde daha fazla uyumak için bir ibret vardır.
• Adet süresi gecikmesi: Kendi döneminde eksik en sık nedeni gebelik ve bu sık sık bu gebelik şüpheli yapan ilk işareti. Sadece bir gebelik testi bir pelvik sınav ardından, olumlu ister hamile olduğunu söyleyebilirsiniz. Bir kez geç veya cevapsız dönemlerde, genellikle veya adet veya amenorrhea olmaması için birçok olası açıklamaları kural için bir sonraki adımın nedeni olarak hamilelik dışında sağlık bakım sağlayıcınıza kuralları.
• Erken gebelik sırasında hafif kanama için Hafif kanama ve / veya cramping – En sık nedeni aşılama olduğunu. Aşılama kanama oluştuğunda zaman rahim astar olarak döllenmifl yumurta implantları kendisi ve genellikle 10 ila 14 gün sonra gebe oluşur. Aşılama neden Kanama çok, o aşılama oluştu gösterir fark edebilirsiniz genellikle tek oturum ışık küçük bir (bir tunickreforma başka kanama izledi olarak küçük olabilir) kan nokta sizin külot üzerinde kalır.
Cramping bir adet spazmı benzer oluşur çok erken gebelik sırasında ve rahim, embriyon için 40 hafta gebelik zaman bebeğiniz doğumlu olan toplam geliştirmeye devam bir cenin olarak gelişmeye yer açmak için genişletin başlar olur.
• Sabah bulantısı – Hamilelik sırasında Bulantı veya kusma ile oluşabilir. Her sabah hastalık en hafta dört ve sekiz arasında gebelik sırasında Common, birçok kadın deneyim anlayışına kendi tarihinden itibaren iki hafta başından bu belirti.
Sabah bulantısı bir isim hatası çünkü olabilir ve çoğu zaman, herhangi bir gün veya gece meydana. Bu belirti için en yaygın nedeni östrojen en hızlı artış, fetusun ve plasenta tarafından üretilen gibi görünüyor. Mide bulantısı için bir başka tetiklemeye odors olduğunu. Hamilelik sırasında, koku artar bir kadının anlamda önemli ve günlük ev odors, yiyecek, parfüm neredeyse herşeyi yapabilirsiniz, ve duman, birkaç isim sabah bulantısı veya mide bulantısı ve kusma bir kriz tetiklemek.
En yaygın gıdalar sabah bulantısı tetiklemeye kahve hamilelik, et, süt ve süt ürünlerinin ilk haftalarda ve baharatlı gıdalar vardır. Ancak, bunu anlamak önemlidir Hamilelik döneminde mide bulantısı ve / veya kusma tetikleyebilir gerçekten bir şey. Aslında, ben şahsen biri sırasında nauseated oldu biliyor biri ona gebelik o operasyonda bir mikrodalga geçti her zaman.
• Tuvalete Çalıştırma – Hamileliğin ilk üç aylık dönem boyunca, çünkü size sürekli tuvalete yapmaya çalışıyor gibi görünüyor size “taşımak” için banyo halinde olabilir inanıyorum kolaydır. Büyüyen rahim hamilelik sırasında sık sık idrara çıkma neden olur. Hamileliğin ilk ve üçüncü trimesters genellikle en yoğun sık idrara çıkma olur bulunmaktadır

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte şeker hastalığı

Gebelikte iki tip diabet görülebilir. Bunlardan birtanesi diabetus mellitus olarak adlandırılan çocukluk döneminde başlayan ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir