Anasayfa / AiLE HAYATI iLİŞKİLER / Erkekler neden kadınları terk ederler

Erkekler neden kadınları terk ederler

Bir ilişkiniz var ve Erkek arkadaşınız, ya da eşiniz artık ilişkinin iyi gitmediğini ayrılmak istediğini söylemesini, bunu duymak bile istemezsiniz. Ama gel gör ki ilişki bitmiş, terk edilmişsinizdir. Peki erkekler kadınları niçin terk ederler? İşte bunun için size 10 sebep !
Sandığım kadar heyecan verici değilmiş, bekar takılmak daha eğlenceliydi, kendi başıma daha iyiyim. Bu düşünceler bir erkeğin beyninde şaha kalktığında, kırılma noktasına ulaşılır ve erkek terk etme moduna girer. 

O noktada şu üç şeyden birini yapar: Suçu üzerine alarak ayrılma kararını kadına söyler. Hayatında kötü bir dönem olabilir, ilişki için hazır değildir, bu onun sorunu ve hatasıdır vs. Bu, oldukça soylu, dürüstlükten gayet uzak ve kadın için de bir o kadar tatmin edicilikten uzak bir tutumdur. 

İkinci olasılık kavga etmeye yer aramasıdır. Hatta ufacık bir meseleden koca bir kavgayı çıkarıp suçu kadına atar ve ayrılmayı meşrulaştırmış olur. Erkek için buradaki tehlike şudur: Kadın değişeceğini söyleyebilir ama erkeğin istediği bu değildir. O, ayrılmak istemektedir. Ayrılma için kadını suçlamak genellikle kötü bir plandır.

Son olasılıkta erkek pasif, uyku moduna geçer. Kötü bir şeyler -ya da aslında erkek için iyi bir şeyler- olana dek kendini ilişkiden iyice çeker. Bu olasılıkta ayrılma süresi birkaç haftaya yayılır ve uzar. Bazen yıllar sürdüğü bile olur. Pasif direniş pek çok erkeğin ayrılma stratejisinin belkemiğini oluşturur. 

Hangi yolu benimserse benimsesin, ayrılmak için gerçek bir neden göstermeyecektir ve bunun ağzından almak, ya da sonradan kendinizin nedeni anlamanız mümkün olmayacaktır. Erkekler duygularını göstermekte kötüdür ama iş herektiğinde onları saklamaya geldiğinde dahi kesilirler. 

İster kendini suçluyor olsun, ister uyduruk bir kavga çıkarmaya çalışsın, ister aranızdaki bağı bitirmek için elinden geleni yapsada, aşağıdaki 10 neden erkeklerin kadınları terk etmelerinin gerçek sebepleridir. Bu nedenlerin bazıları tamamen hormonal ve belki de genetiktir. Ancak bazıları da kadınların açık bir şekilde ihtiyaç sahibi olmaları, erkekleri bunaltma eğilimleri gibi itici davranışlara erkeklerin verdiği tepkiler sonucu gelişir. Baştan çıkartma sanatı konusunda bilgi sahibi olmak, problemler ortaya çıkmadan onları önleyebilir. Bir erkek bir kez terk etme moduna girmişse, geriye dönüş yoktur ve bu konuda yapabileceğiniz pek az şey vardır. 

Fantaziden mahrum kalmak
Erkekler doğasında fantaziler yatar. Fantazi için zihninizde boş alan ve fantazi konusu yapılan şeye mesafe gerekir. Başlangıçta erkek kadını fazla tanımaz. Bu nedenle her türlü şeyin hayalini kurabilir. Kadın yakın olmak adına çok kısa zamanda kendini açıp, adama tanıdık gelmeye başlarsa, tüm gizemi ortadan kaldırmış olur. Böylece fantazi için gereken mesefe yıkılır. Erkek neleri kaçırdığının farkına varmayabilir ama kısa zamanda farklı fantazi seçenekleriyle karşısına çıkacak yeni kadınlarla ilgilenmeye başlar. Ya gizli bir ilişkisi olacaktır, ya da terk edecektir. Tabii ki bir sonraki kadınla da gizem bir süre sonra ortadan kalkar. Bu nedenle ya olgunlaşacak ya da gerçek bir çapkına dönüşecektir.

Kötü seks
Kimse bunu bilinçli olarak ayrılma sebebi olarak göstermese de, sıkça rastlanan bir ayrılma nedenidir. Kökeninde, eşlerin kimyalarının tutmaması ya da seksin zaman içerisinde rutinleşerek bayatlamasıdır. Eski zamanlarda erkekler bu problemi çözmek için genelevlere giderlermiş. Burada fiziksel heyecanı tadarken, evde de duygusal anlamda sıcaklık, rahatlık, güven gibi duyguları yaşarlarmış. Şimdilerde fiziksel anlamda sıkıcı bir ilişki yaşayan erkek ya aldatıyor, ya porno müdavimi oluyor, ya da terk ediyor.

Statü değişimi
Erkeğin statüsü değişip, yükseldiğinde, kız arkadaş ya da eş artık yeni konuma uygun değildir ve erkek yeni birine ihtiyaç duyar. Bu, tüm nedenler içinde en kötülerinden biridir. Sosyal anlamda utanç verici olan kadın, yatakta harikadır ama erkek toplum içinde onunla görülmek istemez. Artık erkeğin sosyal statüsüne uygun değildir ve bir noktada terk edilmesi gerekir.

Bunaltmak
Başlangıçta kadın erkeğe çok aşıktır. O kadar enerjiktir ki, erkeğe tüm ilgisini verir ve bu çok baştan çıkarıcı bir durumdur. Genellikle seks de oldukça iyidir. Cicim zamanları geçtikten sonra, kadının oldukça umutsuz olduğu ortaya çıkar. Boş ve güvensiz hissediyor ve tüm problemlerinin çaresini ilişkisinde buluyordur. Bu tür kadınlar genellikle fazlasıyla kıskanç olurlar. Durum ne olursa olsun, bir zamanlar heyecan verici olan şey, bunaltıcı ve insanı boğan bir hal alır. Erkek de terk etme moduna girer. 

Kuvvetten düşürme
Erkek kontrolün kendisinde olduğunu bilmek ister. Krallığı ilan edebileceği, onu üstün yapan bir şeylere sahip olmak zorundadır. Eğer kadın daha çok para kazanıryorsa, daha iyi bir pozisyonda çalışıyorsa, daha iyi bir eğitimi varsa, erkek, gücünün sarsıldığını hisseder. Üstünlüğü, örümcek öldürmek türü küçük şeylerdeyse, ilişki bir süre daha yütür ama kısa zamanda ev hanımına dönüşür, üstünlüğü de ev hayatında olur. 

Aslında hiçbir şekilde üstün olmadığı düşüncesinin birikip büyümesi zaman alır. Bu esnada erkek kendisine karşı nadiren dürüsttür. Bu nedenle ayrılmak için başka bir neden bulur ve bir dahaki sefere de daha az tehditkar bir kadın bulur.

İdeal uyumsuzluk
Bu çift yönlü olabilir. Kadın erkeğin sandığı, ya da olmasını istediği kişi değildir ve erkeğin onda görmek istediği ideal kadınla örtüşmez. Bazı durumlarda erkek kadını değiştirmeye uğraşsa da, genellikle kadını terk edip, mükemmel kadını aramaya devam eder. Öte yandan birlikte olduğu kişinin istediği kişi olmadığını gören kadın da olabilir. Bu durumda kadın sürekli erkeği eleştirir veya onu yeniden yaratmaya çalışır. Hatta belki de sızlanır. Erkek mazoşist değilse, kısa zamanda kadını terk eder. 

Kaybedilmiş genç kız ruhu
Erkeklerin genç kadınlara olan ilgilerinin sebebi tamamen fiziksel değildir. Erkek aynı zamanda ondaki genç kız ruhuna da kapılır. Genç kızlar maceracı, hınzırca kadınsı ve havai olabilirler, yanı kısada daha az gergin ve sorunsuzdurlar. Bu ruh hali, gündelik hayatlarında sürekli mantıklı ve sıkıcı olmak zorunda kalan erkekler için bulaşıcı ve tazeleyicidir. Yaşı daha büyük olan bir kadın genç bir kız gibi olmak zorunda değildir ama o ruh halinden bir kıvılcım kalması da şarttır. Eğer savunmaya geçerse, ya da biraz acı bir şekilde konuşacak olursa, ya da çok ciddi davranırse, erkek başka bir erkekle yaşıyormuş hissine kapılır. Böylece başka kadınlarla ilgilenmeye başlar, muhtemelen de daha genç olanlarıyla. 

Çok fazla dramatize etmek
Erkekler de drama sever ama bir sınırı vardır. İlişkinin başındaki heyecanı, yeni duyguları severler. İlginin üzerlerinde olmasını ve hatta tartışmaları bile severler. Ancak ilişki ilerledikçe, erkek etrafında bir parça sükunet de aramaya başlar. Kadının çevresindekilerle yaşadığı duygusal problemlerden hoşlanmazlar. Bu özellikle kendiyle fazla ilgili ve sürekli çevresindekilerle ilgili duygusal hadiseler yaşayan kadınlarda olur. Erkek kendini ihmal edilmiş hisseder ve terk etme moduna girer. Bir dahaki sefere birlikte olmak isteyeceği kadın daha anaç bir tip olacaktır. 

Fiziksel değişim
Kız arkadaş, ya da eş kilo almıştır, artık kendine bakmıyordur, evde kalın eşofmanlar, yatakta da çekicilikten uzak pijamalar giyiyordur. Artık denemeyi bırakmış, istediği kadar rahat olabileceğini düşünüyordur. Kendileri de aynı halde olan erkekler bu konuda bağışlayıcı olabilirler ama çoğu erkek için bu, ilişkiyi bitirmek için geçerli bir sebeptir. 

Başka biri
Çoğu zaman bir erkek bir başkasına aşık olduğunda, bu aniden olmaz, gözü çoktan dışarlardadır. İlişkide bir şeyler eksiktir, en azından erkek açısında. Bunun farkında bile olmayabilir ama bilinçsiz olarak kendini başka kadınlara açık tutar. Sonraları kendine engel olamadığını ve sekreterine aşık olduğunu söyleyebilse de, gerçekte her şey bundan çok daha önce başlamıştır. İçinde bir şeyler uzun zaman önce kıpırdamaya başlamış ve birlikte olduğu kadını bir başkası için terk etmeye hazır hale getirmiştir. Bilinçsiz olarak, bu yeni ilişkiyi, aslında uzun zaman önce bitirmesi gereken ilişkisini bitirmek için kullanıyor olabilir.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Aşk Testi

Aşkıda derecelendirebilirmiyiz acaba. Peki bu neye göre belirlenir? Beraber olduğunuz eşiniz yada sevgiliniz sizi ne kadar sevdiğini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir