Anasayfa / ESTETiK / Endoskopik cerrahi ile alın germe ve kaş aldırma ameliyatı

Endoskopik cerrahi ile alın germe ve kaş aldırma ameliyatı

goz-kas-kaldirmaGöz çevresi ve alın yüzün en erken yaşlanan bölgeleridir. Çünkü bu bölgelerde mimik ve doğal yüz hareketlerinden dolayı katlanmalar yaşlanmanın etkisi zamanla kırışıklıklara dönüşür, Kaşlar düşmeye, üst göz kapağı üzerinde deri birikmeye, göz kenarında kazayağı adı verilen kırışıklıklar, oluşmaya başlar. Bu durum, kişiyi daha yorgun, mutsuz ve olduğundan yaşlı gösterir.

Endoskopik cerrahi ciltte büyük cilt kesileri yapmadan özel cihaz ve kameralar kullanarak yapılan bir ameliyat şeklidir. Son 10 yılda estetik cerrahide yaygın olarak kullanılmaktadır. En sık kullanıldığı alan alın şakak gerdirme ameliyatlarıdır.

Endoskopik alın germe ameliyatı saçlı deri bölgesinin iç kısmında , 2-3 cm lik 3 adet kesi ile yapılır. Bu kesilerden özel cerrahi aletler ( sıyırıcı, kamera, koter, … ) ameliyat sahasına ulaştırılır. İçeriye sokulan kamera yardımıyla ameliyat sahası görüntülenir. Bu teknik sayesinde saçlı deride boylu boyunca bir kesi yapmadan kaşlar ve alın dokusu kemik üzerinden sıyrılır daha üst bir seviyeye kaldırılır ve yeni yerine tespit edilir.

Bu yöntemin en önemli avantajı saçlı deride çok az bir iz oluşması, bu bölgede his kusuru oluşmaması ve iyileşmenin genel olarak çok hızlı olmasıdır.

Endoskopik alın germe, lokal anestezi altında yapılabilmesine rağmen çoğu zaman aynı seansta yüz germe işlemleri de yapıldığı için, hasta konforu açısından genel anesteziyi tercih edilir. Yüz germe işlemi yapılmayan hastalar ameliyattan sonra hastanede kalabilecekleri gibi tamamen ayıldıktan sonra evlerine de gidebilirler. Ameliyattan sonra ciddi bir ağrı şikâyeti olmaz. Ameliyat sahası bandaja alınır ve yaklaşık iki gün yerinde bırakılır. Göz çevresinde hafif morarma ve şişlik oluşabilmektedir. Bir hafta içinde bu görüntü kaybolur ve hasta normal hayatına devam eder.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Yağ aldırma

Yağ aldırma genellikle kadınların hem genç hem de orta yaşlarında vücutlarını aynada beğenmemeleri sonucu yaptırmak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir