Anasayfa / KİLO VERME ZAYIFLAMA / En İyi Diyet Hangisidir

En İyi Diyet Hangisidir

diyet Zayıflamaya çalışırken depresyona girmek istemiyorsanız; hayat tarzınıza uyan, sizi mutsuz etmeyen bir diyet programı seçin! Böylece kilo verirken de neşenizden kaybetmeyin..

Bir elma mı yoksa kremalı bir kek yemek mi sizi daha mutlu eder? Cevabınız ‘kek’ ise bari kremasını koymadan yiyin ki, hem incelip hem de mutsuz olmayın…

Hangi diyet daha iyi Çiğ yiyecekler Kilo gözcüleri  South Beach rejimi Düzenli aralıklarla tam tahıl, sebze ve yağsız protein gibi ‘gerçek’ yiyecekler yemek? Eğer diyet kararsızlığı, sizi kahvaltıda kek, öğlen yemeğinde beyaz unla yapılmış pizza yemeye ve sürekli ‘gelecek hafta’ başlayacak bir rejim programına yöneltiyorsa, şunu bilmelisiniz: iPod’unuzdaki en favori şarkınız kadar sevdiğiniz sürece, hangi diyeti seçtiğinizin önemi yok! Kilo hedefinizi tutturmanız için, çıktığınız yolculuktan hoşnut olmanız ve direnç gösterme yeteneğiniz önemli.

* Öyleyse, diyet seçmeden önce yemek yeme alışkanlıklarınızın ve hayat tarzınızın envanterini çıkartın. Diyeti uzun süre devam ettirme beceriniz; diyetin hayat tarzınıza uymasına ve sizi depresif hissettirmemesine bağlı.

DEPRESİF OLMAYIN
* Eğer işiniz, haftada bir müşterilerle akşam yemeği yemeyi gerektiriyorsa; çok düşük yağ içeren diyetleri sürdürmek zor olabilir. Ama, hayatınıza somon gibi sağlıklı Omega-3 yağlarını ekleyebilecek bir diyet bulmak zor değildir.

* Fırını nasıl çalıştıracağınızı bilmiyorsanız, hazır yiyecekler tüketebileceğiniz bir diyete yönelin. Ayrıca, hangi yiyecek grubundan uzak kalınca depresif hissettiğinizi de göz önünde bulundurun. Her ne kadar tavsiye etmesek de, kızarmış patatesler de bir çeşit yiyecek grubudur!

* Yani; sonu gelmeyen kilo verme seçeneklerinin, sizi diyet felcine uğratmasına izin vermeyin. Kendinize düzenli egzersiz ve besin değeri yüksek, dengeli yeme alışkanlıklarının kombinasyonundan oluşan bir program seçin. Böylece, sağlıklı bel ölçüsüne ulaşma oyununda zafer kazanırsınız!

Çinkosuz vücut paslanır

Egzersizin sonunda; yağmur ormanlarındaki bir güneş panelinden daha az enerjiniz kalıyorsa, çinkoya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Çinko, vücudun karbondioksit fazlasından kurtulup, fiziksel aktiviteyi sürdürmesini sağlar. Bu besinden yeterince alamıyorsanız, daha çabuk yorulursunuz. Bu sadece bir teori değildir. Yeterince çinko alan erkeklerin, egzersiz testlerinde daha iyi sonuç aldığına dair araştırmalar var.

GÜNDE 15 MİLİGRAM YETERLİ
* Çinko, siz tempolu bir yürüyüşle ter atarken; kaslarınızın oksijeni enerjiye çevirmesine de yardım eder ve dayanıklılığınızı artırır. Bu mineral, sadece egzersizlere enerji toplamak için faydalı değildir. Ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

* Yaraların iyileşmesini çabuklaştırır ve vücudun iyi çalışmasına yarayan enzimlerin işlerini daha iyi yapmasını sağlar.

* Yiyeceklerden ve besin takviyelerinden, günde en az 15 miligram çinko almayı hedefleyin. Multivitaminlerdeki oran da budur ve her gün bir tablet almanız yeter.

Fazlası hasta eder

Her şeyin olduğu gibi, çinkonun da fazlası iyi değildir. Fazla çinko sizi hasta edebilir. Bunun için günde 30 miligramdan fazla çinko almamaya dikkat edin. Çinko zengini besinler, iki miligramdan fazlasını içermez. Bu yüzden onları tüketirken tedirgin olmanıza gerek yok… Yengeç, hindi, tavuk, fasulye, yoğurt, ay çekirdeği ve badem çinko zengini besinlerdir.

Krizde dişleri ihmal etmeyin!
Yapılan araştırmalar ekonomi kötü gittiğinde ya da işsiz kaldığınızda, bu gelişmeden en çok dişlerinizin etkilendiğini çünkü diş bakımını ‘yapılacaklar listesinin’ en sonuna koyduğunuzu gösteriyor… Oysa dişlerinizi her gün fırçalamak ve diş ipiyle temizlemek, ayrıca düzenli diş temizliği yaptırmak diş eti hastalıkları riskini azaltıyor. Diş eti problemlerinin, kalp krizinden ereksiyon bozukluğuna kadar birçok hastalıkla doğrudan bağlantısı vardır. Bunun sebebi de şu: Diş etlerini istila eden bir bakteri, vücut genelinde yüksek ateş ve damar sertliğine yol açan bir bağışıklık tepkisine yol açıyor. Bu da kan dolaşımını kısıtlıyor ve tabii ki ideal bir durum sayılmıyor!

YILDA BİR KEZ GİDİN
Yılda bir ya da iki kez dişlerinizi temizletmeniz en iyisi. Diş ipini de ihmal etmemelisiniz. Çünkü diş ipi kullanmak, diş eti iltihaplanmasını düşürür, bunun sonucu olarak da damarlarınızı korur. Böylece kalbinizin atmasını ve seks hayatınızın yolunda gitmesini sağlar. Tabii dişlerinizi de sağlıklı kılar.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Bebeğinizin Gelişimi Boy Ve Kilo Artışları

Ağırlık: Yeni doğan çocuklarda, üç-beş gün içinde , normal koşullarda doğum kilosunun % 10’unu vermekte. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir