Anasayfa / CiLT BAKIMI / En fazla yapılan makyaj hataları

En fazla yapılan makyaj hataları

yanlis-makyajBayanlar güzel görünmek için makyaj yapıyorlar. Gelgelelim bazen öyle hatalar yapıyorlarki çok güzel olan bir yüzü kötü bir görünüme sokabiliyorlar.  Genelde yapılan hatalar burada yazılmaya çalışılmış.

Yanlış Fondöten Rengi:

Giydiğiniz bluz veya gömlekte  bulaşmış bir fondöten kötü bir görüntü oluşturur. Bu, yüz rengi ile boynunu eşit tutmak için fondöteni boynuna da uyguladığını gösterir. Eğer fondöteniniz cildinizin rengini değiştiriyorsa doğru renk uygulamadığınız anlamına gelir. Doğru fondöten rengi, cildinizin rengine tam anlamıyla uyan renktir. Doğru fondöten rengini bulmak için fondöteni çene hizasına uygulayın ve doğal ışıkta kontrol edin.

Eğer renk cildinizde kayboluyorsa bu doğru renk demektir. Sarı bazlı fondötenler pek çok ciltte çok doğal durur. Pembe tonlu fondötenlerden sakının, bu maske giymiş gibi görünmenize neden olur.

Dudak Kenarına Kalem

Dudak kenarınız ve dudak kaleminiz arasındaki belirgin çizgi olması  kötü görünür. Doğal bir görünüm için doğal dudak renginizin bir koyu ya da aynı renk dudak kalemini seçin. Rujunuzu uyguladıktan sonra dudak kaleminizi uygulayın. Dudak çizginizi aşmayın. Dudak kalemini yaymak ve yumuşatmak için ruj fırçası kullanabilirsiniz. Eğer küçük dudaklarınız varsa dudak kenarınızın dışından kalem çekerek büyük gibi göstermeye çalışmak yerine orta tonlarda bir ruj ya da krem yapıda dudak parlatıcısını tercih edin.

Kaşlar

Belirgin kaşları seviyorum, ama sivri bir kaş kalemi ile çizilmiş kaşların görünümü çok çirkin oluyor . Kaş renginie uygun bir far ile kaşlarınızı doldurmak ve belirginleştirmek en güzel yol. Küçük ve küt uçlu bir fırça kullanın. Fırçayı fara batrın ve kaşınızın iç köşesinden başlayarak dışa dopru uygulayın.

Göz Kapağına Allık

Allığınızı far niyetine kullanıyorsanız bunu hemen bırakın. Allığın rengi göz çevresi için uyarlanmıştır ve gözlerinizin yorgun görünmesine sebep olabilir. Basit ve kolay bir göz makyajı yapmak ve tek renk far kullanmak istiyorsanız bej, bej pembe gibi renkler kullanabilirsiniz .

Sivilceler İçin Kapatıcı

Kapatıcı, göz altını aydınlatmak için kullanılır. Genelde uygulayacağınız renkler cilt tonunuzdan bir neya iki ton açık renkler tercih edilmelir. Bu ürünü sivilce üzerine uygulamak daha çok dikkat çekmesine neden olur. Sivilceyi kapatmak için en uygun yol cilt renginize uygun bir stik fondötendir. Parmaklarınız ile ya da küçük fırça ile fondöteni doğrudan sivilce üzerine uygulayın.

Allık Çizgileri

Allıklarınızı yanağınıza yatay çizgi şeklinde uygulamayın. Gülümseyin, ve allığı elmacık kemikleinizin üzerine uygulayın. Allık fırçanız ile saç çizgisinin arkasına yukarı ve aşağıya doğru uygulayın.

Parti Makyajı:Kalem Çekilmiş Gözler

Gözünüzün yalnızca dış köşesine kalem çekmek gözlerinizi küçük göstermek için en iyi yoldur. Yalnız üst kirpik çizgisine ya da hem alt hem üste kalem çekiyorsanız dikkat etmeniz gereken şey iç köşeden başlayarak dış köşeye kadar çizgiyi düzgün bir şekilde çekmektir.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir