Anasayfa / BİTKİLERLE TEDAVİ / Elmira İnalın Bitkisel Kürler

Elmira İnalın Bitkisel Kürler

 Dr elmira hanım, bazı hastalıklar için faydalı olan, masaj teknikleri ve bitkisel kür önerilerde bulundu.Bizde bu masaj tekniklerini ve kürleri siz okurlarımızla paylaşmak tayız.

TANSİYONU DÜŞÜRMEK İÇİN : İşaret parmağı ve baş parmak arası sıkılır ve masaj yapılır. 1 kase yoğırdun içine tarçın katılır veyenir.
* 1 yemek kaşığı balın içine, 1 tatlı kaşığı toz zencefil karıştırılıp, dil üzerine konulur ve yavaş yavaş emilerek yutulur.
BEL VE BOYUN FITIĞI İÇİN : Omiriliğin yan tarafından, boyuna doğru ovarak masaj yapılır. Ardından da, Melisa yağı ve susam yağı karıştırılarak, bu bölgelere masaj yapılır.

SİNUZİT İÇİN : Burunun sağ ve sol kanatlarına, 10 defa baskı yapılır ve el geri çekilir. Ellerle baskı yapılarak, yüzden kulaklara doğru ilerlenir. 10 ar defa, iki kaşın arasına, şakaklara, alının ortasına, ense arkasındaki çukurlara baskı yapılır ve bırakılır.
DİŞ AĞRILARI İÇİN : 2 bardak kaynar suyun içine, 1/2 bardak nohut atılarak 15 dak kaynatılır ve Bu su ile gargara yapılır.
MİGREN İÇİN : 2 kaşın tam üzerinde, migren noktaları vardır. Bu noktarala, parmaklarla masaj yapılır ve şakaklar ovulur.
ALLERJİ İÇİN : 1 er tutam ısırganotu, yeşilçay ve papatya 1 bardak kaynar suda demlendirilip içilir

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Elma sirkesinin faydaları

Elma sirkesinin bilmediğiniz bir çok faydası var. Her yerden çok ucuza temin edebileceğiniz bu sirke ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir