Anasayfa / CiLT BAKIMI / Elma sirkesi maskesi:

Elma sirkesi maskesi:

Elma sirkesi maskesi:
Organik elma sirkesi akne ve sivilce tedavisinde ilaç halinde kullanıldığında oldukça kuvvetli bir etki yaratabilir. Bunun sebebi ilk etapta akne ve sivilcelere yol açan bakterileri öldürmesidir.

Bununla birlikte organik elma sirkesinin cilde uygulanması ciltte alkali etki yaratır, zararlı toksinlerin temizlenmesine destekçi olur ve ciltte pH değerini dengeleyerek ciltte bakteri oluşumunun önüne geçebilir.
Malzemeler:
• Organik elma sirkesi.
• Tatlı su.

Hazırlanışı:
Yüzünüzü su ile yıkayın ve hafifçe kurulayın. Bir kap içerisinde 3 yemek kaşığı su ile 1 yemek kaşığı organik elma sirkesini karıştırın. Elde ettiğiniz karışımın içerisine temiz bir pamuk parçasını batırdıktan sonra pamuk yardımı ile karışımı doğrudan cildinize uygulayın. Cildinize uygulamış olduğunuz bu karışımı en az 10 dakika cildinizde bekletin.
Gece uygularsanız gece boyu bekletebilirsiniz. Beklemenin ardından yüzünüzü su ile yıkayın ve hafifçe kurulayın. Bu sivilce ve akne maskesini cildinize günde birkaç kez uygulayabilirsiniz. Cildinizde kuruluğa sebep olduğunu hissederseniz nemlendirici kullanabilirsiniz.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir