Anasayfa / CiLT BAKIMI / El bakımı hakkında öneriler

El bakımı hakkında öneriler

Sürekli göz önünde olan eller, pek çok işte kullanıldığından ve sıkça dış etkenlere maruz kaldığından, en çok yıpranan organlardandır. İşte bu nedenle onlara gerçekten iyi bakmalısınız. Bu, yeterince iyi bir sebep değilse, o zaman şunu hatırlatalım: Eller, yaşın göstergesidir, yüzünüzü gerdirebilirsiniz ama yaşlı ve bakımsız ellerle fazla şansınız yok. Ayrıca biri ellerinize dokunduğunda, sert ve kuru bir dokuyla karşılaşmasını istemezsiniz değil mi?

Bulaşık yıkarken, ellerinizi de yumuşatın. Bunun için bulaşık suyuna bir çaykaşığı kadar badem yağı ekleyin. Su, sertleşmiş deriyi yumuşatırken, yağ de nem kazandırır.

Deniz tuzu ve limondan oluşan bir solüsyonla ellerinizdeki ölü hücreleri temizleyin. Bu karışımı eski bir diş fırçasıyla ellerinize dürün. Haftada iki kez tekrarlayın ki, elleriniz yumuşasın.  kadinsak.com

Ellerinizi ılık suyla iyice yıkadıktan sonra, sertçe bir bezle iyice ovalayın. Deri hala tam kurumamışken, bir çaykaşığı bal ve bir çaykaşığı zeytinyağı karışımını ellerinize uygulayın. Daha sonra ellerinizi küçük torbalara sarıp, ardından da pamuklu eldivenler giyin. Bu şekilde yarım saat bekletin. Isı, karışımın cilde nüfuz etmesini sağlar.   kadınlar

Bir fincan sütü ocakta ılıtın. Yalnız dikkat edin, elinizi sürebilecek sıcaklıkta olsun. Daha sonra cildinizi nemlendirmek ve tırnaklarınızı güçlendirmek için ellerinizi 5 dakikalığına süte batırın. Süt, ölü hücreleri alan alfa hidroksi asidin bir türü olan laktik asit içerir. Ayrıca içindeki kalsiyum da tırnakları güçlendirir.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir