Anasayfa / HABER MAGAZiN / Ekonomik anneleri buluşturan Platform – ikinci El bebek ürünleri Alış/Satış platformu

Ekonomik anneleri buluşturan Platform – ikinci El bebek ürünleri Alış/Satış platformu

ekonomikanne
Son günlerde sosyal sorumluluk içerikli e-ticaret girişimlerinin sayısı sürekli artış göstermekte. Bu sosyal girişimlerden birisi de. 2015 nisan ayında yayın hayatına başlayan , az kullanılmış bebek ve çocuk eşyalarının tekrar kullanılmasına ve böylelikle kullanılmayan anne bebek ve çocuk ürünlerinin çöpe atılmadan, başka anneler tarafından kullanılabilmesine olanak sağlayan bir anne bebek ürünleri platformu olarak çalışmaktadır.

ekonomikanne.com Satış yapan annelerle, ürün satın alacak anneleri aynı platform üzerinde buluşturuyor, böylelikle kullanılabilir durumdaki ikinci el bebek ürünlerinin tekrar kullanılabilmesine imkan veriyor. Satış yapan ekonomik anne, belirlediği fiyat ile  üzerinden ürününü satışa çıkarabiliyor ve diğer ekonomik anneler de buradan beğendiği ürünü kredi kartı ile ister taksit yaparak ister peşin ödeme ile satın alabiliyor.

Ekonomik anneler iyi durumda, kaliteli markalara ait bebek arabası oto koltuğu, bebek beşiği, mama sandalyesi, ana kucağı, bebek telsiz ve kameraları gibi kullanım süresi kısa ama bebek için olmaz olmaz gereçleri yarı fiyatına, hatta yarı fiyatının da altında satın alabiliyorlar.

Satın alan ekonomik anne , kredi kartıyla yada havale ödeme yaptıktan sonra ödeme işlemi banka tarafından hemen satış yapan annenin hesabına yatırılmıyor. Ekonomik anne havuz hesabımda bloke ediliyor, Çünkü güvenli E-ticaret sistemi kullanılıyor, Satın alınan ürün alıcının eline ulaştığında, satın alan ekonomik anne site üzerinden eğer üründe herhangi bir sorun yoksa onay veriyor ve böylelikle ürün bedeli satıcının hesabına aktarılıyor.

Ekonomikanne.com Kendiside anne olan Ayşegül Yakut tarafından tasarlanarak hazırlanmış olan bir proje. Çocuk ve özellikle bebek alışverişlerinin oldukça masraflı olduğunu ve bebeklerin çok hızlı bir şekilde büyümesinden dolayı bu eşyaların uzun süre kullanılamadan bir köşeye kaldırıldığını ve bunun da ailelere hem ekstra maliyet hemde evdede gereksiz alana sebep olduğu belirten Ayşegül Hanım, anneleri bu platform üzerinden iyi durumdaki eski ve ikinci el ürünleri başka anne ve bebeklerle buluşturabileceklerini ifade etti.

 Ürün satmak isteyen ekonomik anneler, 4 adımdan oluşan hızlı ürün ekleme modülü ile hem ürün ekleyip hemde hızlı bir şekilde üye olabilmektedirler. Daha önceden üye olan ekonomik anneler ise ürün ekle işlemini 3 adımda tamamlayabilmektedir. Üyeliğin de, ikinci el ürün eklemenin de, ürün satın almanın da çok kolay olduğu anneler kendi dükkanlarını kolayca oluşturabiliyorlar. Ürün Ekleme Süreci, editörleri tarafından eklenen üründe eğer herhangi bir sorun yoksa onaylanıp, satışa hazır hale getiriliyor. Site üzerinden alışveriş yapmak isteyen ekonomik anneler için de detaylı bir şekilde hazırlanmış tavsiyeler sayfaları bulunuyor. Ekonomik anneler tavsiye sayfalarını okuyarak, alışveriş yapmadan önce bilgi sahibi olabiliyorlar.

Oldukça sade ve anlaşılır site tasarımı ile annalerin beğenisine sunulan  hergeçen gün annelerin hayatını kolaylaştıcı blog içerikleri ile annelerin vazgeçilmez mekanı olma yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir