Anasayfa / FORMUNUZU KORUYUN / Egzersizden kaçmak yok

Egzersizden kaçmak yok

egzersiz Çoğu kişi, egzersiz yapmamak için elinden ne gelirse yapıyor. Biz de, kaçamaklara açık kapı bırakmamak adına, her türlü özür için çözüm öneriyoruz.

Egzersizin sizin için iyi olduğunu biliyorsunuz. Tüm yararlarından haberdarsınız ve hatta egzersiz yapıyorsunuz da. Yani bazen yapıyorsunuz. Ama nedense önünüze sürekli bir şeyler çıkıp egzersiz yapmanızı engelliyor. Bu, bazen kötü geçen stresli bir gün, bazen egzersizden daha cazip bir aktivite oluyor. Bazen de kendinize karşı yeterince dürüstseniz, “Tembelim işte!” deyip geçiştiriyorsunuz. Bazılarımız da egzersizin e’sini bile duymaya tahammül edemiyor. Özrünüz ne olursa olsun, egzersiz yapmak için zaman ayırmak sizin elinizde. Ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, sorun söyleyelim!  kadinsak.com

“Çok sık yolculuk ediyorum.”
İnsanlar artık eskisine nazaran daha çok yolculuk yapıyorlar ve bu yolculukların bir kısmı da iş nedeniyle gerçekleştiriliyor. Değişen saat ayarları, kaldığınız otelde jimnastik salonu bulunmaması ya da jimnastik salonunun iyi olmaması veya yoğun çalışma saatleri nedeniyle egzersiz çabalarınız sekteye uğrayabilir. Çözüm ne mi?  kadın

 • Lastik egzersiz aletleri: Hem ucuz hem de taşınması kolay olan bu aletler her yere sığabilir. Üstelik de aklınıza gelecek her türlü egzersizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunları kullanarak yapacağınız egzersizlere şınav, mekik gibi hareketleri de ekleyerek daha etkili bir çalışma yapabilirsiniz. 
 • Yürüyüş: Eğer şehrin bulunduğunuz tarafı yürüyüşe uygun değilse, otelde yürüyün. Merdiven çıkın. Eğer bulunduğunuz yer yürüyüşe uygunsa, dışarıda yürüyün. Yürüyebileceğiniz yerler hakkında otelden de bilgi alabilirsiniz. 
 • Oteldeki spor salonu: Çalışmaktan vakit kalırsa, otelin spor salonunu kullanın. Farklı bir yerde egzersiz yapıyor olmak hoşunuza bile gidebilir. 
 • “Vaktim yok.”
  Günümüzde herkes eskisine oranla çok daha fazla çalışmak zorunda ve boş zamanlar da giderek azalıyor. Ama aslında televizyon seyrederek, telefonda konuşarak ya da İnternet’in başında oturarak geçirdiğiniz vakti şöyle bir hesaplayacak olursanız, emin

 • Günün belli bir saatini egzersize ayırın. Eğer mümkünse her gün aynı saatte egzersiz yapmaya çalışın. 
 • Egzersize en azından haftada bir gün öncelik tanıyın ve en az 1 saat spor yapın. 
 • Gün içerisinde daha aktif olmaya çalışın. Artık bundan bahsederken ne demek istediğimizi biliyorsunuz:
  Merdivenleri kullanın, arabanızı daha uzağa park edin, temizliği seri hareketlerle ve daha az dinlenerek yapın. Köpeği yürüyüşe çıkarın ya da çocuğunuzu okula (yürüme mesafesindeyse tabii) yürüyerek götürün. 
 • “Egzersiz yapmaktan nefret ediyorum.”
  Egzersiz yapmak herkesin hoşlandığı bir şey değil. Tamam tamam kabul ediyoruz, egzersiz yapmaktan nefret eden tonla insan var. Ama olaya şöyle yaklaşmaya ne dersiniz? Mesela doğum yapmak da dünyanın en eğlenceli işi değil ama acılı anlar sona erdiğinde neler hissettiğinizi bir düşünün. O zaman, egzersiz yapmayı sevmediğinizi kabul edin ama yapmayı da bırakmayın.· Egzersiz bitiminde kendinizi ödüllendirin, ama yemekle değil.

 • Yapın ve bitirin. Mesela sabah ilk iş egzersiz yapın, böylece tüm bir gün rahat edersiniz.
 • Aynı zamanda başka bir işle daha uğraşın. Örneğin bisiklet çevirip kitap okuyabilirsiniz. Ya da hareketleri yaparken televizyonu açabilirsiniz. 
 • Bir egzersiz arkadaşı edinin. Bir arkadaş, sevgili ya da eş olabilir. Önemli olan, birlikte bir şeyler yapmaktan hoşlandığınız biri olması. 
 • Çocuklarınızla yapın. Bakın bu gerçekten çok eğlenceli olabilir.
 • Hoşunuza giden bir şey yapın. Eğer yürüyüş yapmayı sevmiyorsanız, pedal çevirin. Dansı aerobiğe tercih ediyorsanız, dans edin.
 • Hakkında: admin

  [

  İlginizi Çekebilir

  İştahınızı azaltmanın yolları

  Yemek aralarında mutfağı turluyor, yemekten sonra bile buzdolabının önünden ayrılamıyor, akşam üstü çaylarında ve gecenin ...

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir