Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Düşük gebelik nasıl engellenir

Düşük gebelik nasıl engellenir

dusuk-gebelikBayanlar , sürekli tekrarlayan gebelik kaybı ile ilgili ayrıntıları size sağlamak talep ediyorum . Başımıza gelmesini istemediğimiz rahatsızlıklar aralarında yer alan düşük gebelik , gerçekleştiği anlarda kadın adaylarını fazlasıyla etkiler ve piskolojik bozukluklar benzeri ek rahatsızlıklara da neden verebilir . Peki düşük ile ilgili neler yapılabilir? Gelin ile ilgili uzman fertlerin , bu konuyla ilgili yaptıkları araştırma neticelerine beraber bakalım .

 

Bebeğini kucağına almayı düş eden bayanların kâbusu alana gelen düşüklerin rehabilitasyonunda ruhsal dayanağın pozitif neticeleri meydana geldiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Profesyonel . Dr . Sedat Kadanalı , ” Tekrarlayan hamilelik kaybı alana gelen gebe bayanlarda , ‘hassas sevgi gösterimi’nin ( Tender lovering care ) hayret verici neticeleri var ” diye konuştu . Bunun Için yönelik kadın adayının haftada bir defa ultrasonda bebeğini görmesi , kadın – çocuk arasındaki sevgi bağını güçlendiriyor ve tekrarlayan düşükleri azaltıyor .

KARAMSARLIK YARATIYOR

Düşüklerin 2 – 3 defa tekrarlaması , kadın adayını karamsarlık ve umutsuzluğa itiyor , tüm gebeliklerinin düşükle sonuçlanacağı kaygısını artırıyor . Genetik nedenler , yapısal bozukluklar , endokrinolojik ( hormonal ) nedenler , bağışıklık sistemiyle ilgili sorunlar , pıhtılaşma sistemi bozuklukları , rahimle ilgili anormallikler , enfeksiyonlar ve bebeğe zarar veren maddelerin alınması düşük sebepleri olarak sıralanıyor .

GENETİK NEDENLER

Düşüğün en sık sık görülen sebepleri aralarında genetik önce sırada yer ediniyor . İlk üç ayda düşükle sonuçlanan gebeliklerde , yüzde 50 – 80 oranında ” fetüs ” te ( bebekte ) genetik anormallikler saptanması uyarı çekiyor . Nihai senelerde CGH ( Karşılaştırmalı Genomik Hibridizasyon ) yöntemi ile yapılan araştırmalar ek olarak detaylı analiz inşa edilmesi olası olup erken düşüklerde genetik anomali oranının yüzde 90’lara civarı çıktığı görülüyor . Bu haber ışığında , bir birlik düşüklere üzülmek mahaline sevinmek gerektiğini söyleyen Profesyonel . Dr . Sedat Kadanalı , ” Her gebe kadın , sıhhatli bir çocuk düş eder ve sakat çocuk doğurmak istemez ” diyor . Kadın vücudu da benzer istekle çalıştığı amaçlı rahim (döl yatağı) , sıhhatsiz gebeliği onaylamıyor ve erken dönemde düşük inşa ediyor . Profesyonel . Dr . Kadanalı , bunun ” natürel bir tercih mekanizması ” meydana geldiğini söylüyor .

ANNE – ÇOCUK BAĞI

Tekrarlayan düşük yapan kadınlara , sonraki gebeliklerinde verilen ruhsal dayanağın hamilelik kayıplarını azalttığı görülüyor . Tekrarlayan düşüğü alana gelen gebelere tatbik edilen ” duyarlı sevgi gösterimi ” isimli teknik bu olaylar üstünde pozitif etkiler gösteriyor . Bu yolda haftada bir yapılan ultrasonografi ile kadın karnındaki bebeğin anneye gösterilmesi , kadın – çocuk arası sevgi bağını kuvvetlendiriyor . Biyolojik çalışmalar , yolun düşükleri bariz biçimde azalttığını gösteriyor .

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir