Anasayfa / YEMEK TARiFLERi / Dudak uçuğu nasıl geçer

Dudak uçuğu nasıl geçer

Nasıl geçer?

Bunu ben aslında çeşitli kremi denedim ama işe yaramadı diyorsanız bizzat haline bırakın 1 2 gun icerisinde geçecektir.
Vectavir adlı ilaç eczanelerden tedarik edilebilecek en uyumlu uçuk kremidir, Uçuğun başlangıçında kullanıldığı taktirde ilerlemesini engelleyebilirsiniz.
En yakın eczane’den bu ilaçlar ile ilgili bilgi alıp, en uygununu kullanabilirsiniz.

Dudak Uçuğu Nasıl Geçer?

Dudak uçuğu hepimizde muhakkak çıkar. Bazılarımızda oldukça sık sık meydana gelen uçuklar hem bir can yakıcı hemde görünüş olarak can sıkıcıdır. Toplumumuzda uçuğun korkudan çıktığı her süre iddia edilir. Aslında bu deyim pekde hata sayılmaz. Korku olmasada stres uçuğun çıkmasına gerek olur .

Çünkü stresli meydana gelen bireylerin bağışıklık sistemi güçsüzleşir ve virüse karşın direnç göstermekte zorlanır. Evet aslında uçuğun sebebi bir virüstür. Öncelikle uçuk çıkmaması amaçlı bağışıklık sistemimizi kuvvetli tutmalıyız.

Bu konuda c vitamnini bağışıklık sistemimizin can yoldaşıdır. Her mevsimde c vitamini alma imkanımız mümkündür. Birberden marula turunçgillerden turplara c vitamini içerir besinler oldukça fazladır.

Uçuk çıktıysa ne yapmalıyız? Uçuğun çıktığı bölgeyi her süre temiz tutmalıyız. Uçuğun olduğu bölgeye düzenli buz uygulaması uçuğun hızlı geçmesine destekçi olur. Buz o bölgede ısıyı düşürdüğünden metabolizmayı yavaşlatır ve virüslerin ilerlemesini engeller. Virüsler ısıyla daha hızlı otlar .

Hastayken ateşimiz bu sebeple çıkar ve ateş düşürmek bu sebeple önemlidir. Bir de önceden beri uçuğa ruj sürme geleneği vardır. Bu oldukça hata bir uygulamadır. Enfeksiyonun iyice yayılmasına gerek olur .

Bunun mahaline eczanelerde rahatıkla bulabileceğimiz uçuk kremlerini kullanmak daha verimli ve sağlıklı çözümdür. Naturel bir metot istiyorsak soyulmuş bir elmayı suyla tencerede kaynatıp elde ettiğimiz suyu günde 5-6 kere uçuk meydana gelen bölgemize sürmek sonuç verecektir.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Süt Helvası Tarifi

Bu gün Bursa’nın düğünlerde en sık yapılan tatlısı Süt Helvası tarifini vereceğiz. Tatlı 6 kişilik ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir