Anasayfa / ESTETiK / Dudak Estetiği Nasıl yapılır

Dudak Estetiği Nasıl yapılır

Dudakların kenarlarında meydana gelen ince kırışıklıklar, yüz germe ameliyatıyla düzeltilemez. Bu kırışıklıkların giderilmesi deri yüzme diye adlandıraca ğımız bir yöntemle sağlanabilir. Yakıcı­lık derecesi denetlenmiş bir fenol eriyiği cilde sürülerek üzerine flaster yapıştırı­lır; kırk sekiz saat kadar bekletildikten sonra flaster çekilerek çıkartılır.

Böyle­ce flastere yapışmış olan üst deri kalka­rak, alttaki yeni, pürüzsüz ve taze derinin ortaya çikmasım sağlar.Yaşlanan ciltte kollajen ve yağ dokusu içeriğinde azalma kaçınılmazdır. Sonuç olarak yaşlanan ciltte sarkmalar, çökmeler ve kırışıklıklar oluşur. Dolgu maddeleri kullanılarak ciltteki kırışıklıklar ya da kaybedilen yapılar yerine konularak cilt daha genç daha diri ve daha sağlıklı bir görünüm sağlanır.

Dolgu maddelerini iki ana gruba ayırmak mümkündür. Birincisi kişinin kendi dokusu ile yani otojen ikincisi ise dışardan hazır uygulanan birtakım materyallerdir.
Hazır uygulanan dolgu maddelerinden dünyada da en çok kullanılanı ve en güvenilir olanı hyaluronik asit içeren preparatlardır.
Dolgu maddesi olarak kullanılan “hyaluronik asit” aslında ciltte bulunan doğal bir maddedir. Hyaluronik asit preparatları hayvansal hammadde içermeyen, stabilize bir asittir. Çeşitli formları mevcuttur. Hyaluronik asit içeren dolgu maddelerinin kalıcılığı 8 ay ile 5 yıl arasında değişir.
Diğer hazır dolgu maddelerinden Polimetilmetakrilat- kollagen (Artecoll) daha uzun süre bir kalıcılık sağlar.
Uygulamadan önce komforu artırmak için lokal anestezik krem ya da buz uygulaması kullanılabilir. Uygulama cilt içine mikroenjeksiyonlar ile yapılır. Hastada çok az bir rahatsızlık hissi oluşabilir. Sonuçlar hemen görülür. Enjeksiyon bölgesinde geçici ödem, kızarıklık olabilir. Birkaç gün içinde geçer.
Dolgu maddeleri en çok dudak kalınlaştırma, alın çizgileri, ağız etrafı ve gülme çizgileri, göz etrafındaki kırışıklıkları gidermek amaçlı kullanılır.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Yağ aldırma

Yağ aldırma genellikle kadınların hem genç hem de orta yaşlarında vücutlarını aynada beğenmemeleri sonucu yaptırmak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir