Anasayfa / CiLT BAKIMI / Dudak Bakımı

Dudak Bakımı

Dudak Bakımı
Pürüzsüz , dolgun ve narin dudaklar , ” harika ” olmanın ötesinde sağlıklıdır da . Bilhassa ağzın köşelerinde görülen enfeksiyon riski , bu şekilde dudaklarda görülmez . Virüsle geçtiğimiz hastalıkların çatlamış dudaklarda yerleşmesi bir sürü pratik olur . Hatta şunlar bir defa vücuda girdikten ardından , vücudun öbür bölgelerinde de çalışma gösterirler . Sebepleri aralarında yorgunluk , C ve B6 vitaminlerinin veya pantotetik asidin eksikliği ve bağışıklık sisteminin zayıflığı sayılı . Bu Şekilde durumlarda , makyaj yapmayıp virüse karşın geliştirilmiş bir pomat kullanmak yerinde olur .

1 sağlamak Gliserin , çatlamış dudaklara kısa süreli bir yumuşaklık kazandırır . Ama , uzunca süre kullanılacak olursa , tahrişe ve hassasiyete sebep olur . Eskilerin yaptığı benzeri kakao yağı uygulamak bir sürü daha güzel sonuç verir ( bu yağı , pudranın altına uygulayabilir veya rujdan once sürebilirsiniz .
2 sağlamak Ama uçuk habercesi kaşıntı başladıysa ve evde de bir pomadınız yoksa , diş macunundan faydalanın . Ama ateşiniz de çıktıysa , bir tutam tuz eklediğiniz limon suyunu deneyin: Bir Sürü can yakar ama yarayı iyileştirir .
3 sağlamak Dudaklarınızın naturel bir renge ve pürüzsüz bir yüzeye kavuşmasını ve o can sıkıcı , kuru kabuklardan kurtulmayı istiyorsanız , bir diş fırçası sayesinde , her erken dikkatlice fırçalayın .
4 sağlamak Yüzünüzü nemlendirirken dudaklarınızı ihmal etmeyin . Dudaklarınıza da nemlendirici sürdükten ardından , bütün dudak çizgisi süresince , masaj yapın . Nedeni Ise bu bölge , ilk kırışıkların oluştuğu yerdir .
5 sağlamak UV ışınlarına karşın koruyucu işlevi durumda olan melanin maddesinden mahrum durumda olan dudak derisi bir sürü hassastır . Bu yüzden , korunmaları amaçlı , bütün sene süresince , güneş filtresine gereksinim vardır . Erken yaşlanmalarını engellemek amaçlı bir öbür önlem , her gece yatmadan döneminden önce makyaj temizliği yapmaktır; bilhassa dudaklar uzunca süre rujlu kalmışsa . Bunun amaçlı , makyaj temizleyicinizi parmak ucuyla dudaklara yedirin; sonrasında , bir parça pamukla , pek hırpalamadan , temizleyin .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir