Anasayfa / BİTKİLERLE TEDAVİ / Dr. İbrahim Saraçoğlu Öksürük için Bitkisel Önerilerde Bulundu

Dr. İbrahim Saraçoğlu Öksürük için Bitkisel Önerilerde Bulundu

oksurukKış aylarındaki en büyük rahatsızlıklardan birde öksürük. Bazen bitmek tükenmek bilmeyen ve haftalarca devam eden öksürükler tehlikeli boyutlara ulaşabilir. Öksürük bir hastalığın haberciside olabilir. Onun için öksürün asıl nedenlerine indirgenmesi gerekmektedir. Genellikle üşütmeden dolayı ortaya çıkar. Dr. İbrahim Saraçoğlu doğal yöntemlerle öksürük tedavisini anlattı. Heryerde bulabileceğiniz Adaçayının içeriğindeki salvin, carnosol asiti ve cirsimaritin antibiyotik özelliği taşıyan etkin maddelerdendir.

Adaçayının içeriğinde bulunan önemli bir eterik yağ da, cineol’dür. Cineol, öksürüğü önleyici bir maddedir. Bu yüzden  adaçayı hem doğal bir antibiyotik hem de doğal bir öksürük önleyicidir.  kadinca

Adaçayının içeriğinde bulunan doğal antibiyotik özelliği taşıyan etkin maddeler suda çözünebilen maddelerdir. Suda çözünme özelliği bulunduğu  için, alkolle tentürleri yapılmadan doğrudan sıcak suda demleyerek kullanma imkânı sağlamaktadır.

Ağız gargara yapmak için hazırlanan yöntemlerin  çoğu bir miktar alkol karışım kullanılmak  zorundadadır. Çünkü bir çok bitkinin içeriğindeki doğal antibiyotik özelliği taşıyan etkin maddeler suda çözünmedikleri için, su ile hazırlanmaları durumunda etkili olamayabilir.

Adaçayının içeriğindeki doğal antibiyotik özellikli etkin maddeler suda çok kolay çözünme özelliği gösterdikleri için, hem yetişkinler hem de çocuklar için, sıcak suda demleyerek (kısık ateşte kaynatarak) gargara olarak hazırlanmasına imkân sağlamaktadır.  kadinsak.com

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Elma sirkesinin faydaları

Elma sirkesinin bilmediğiniz bir çok faydası var. Her yerden çok ucuza temin edebileceğiniz bu sirke ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir