Anasayfa / HABER MAGAZiN / Domuz Gribi Aşısı Geldi

Domuz Gribi Aşısı Geldi

Domuz giribi aşısının 500 bin dozluk ilk partisi İstanbul’a getirildi.

Sağlık Bakanlığı’nın domuz gribine karşı aldığı domuz gribi aşılardan 500 bin dozluk ilk partisi İstanbul’la getirildi. Aşılar Ankara’da yapılacak testler sonucunda sağlık kuruluşlarına dağıtılacak. Ay sonuna kadar 1 milyon 800 bin doz aşının Türkiye’de olacağı belirtildi.

İLK ÖNCELİK SAĞLIK PERSONELİNİN
İtalya’nın Roma kentinden THY’na ait bir uçağa yüklenen aşılar dün akşam saatlerinde İstanbul’a getirildi. Buradan Ankara’ya götürülecek aşılar, Sağlık Bakanlığı’na ait Esenboğa Havaalanı yakınlarındaki depoya konulacak. Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi’nde gerekli testlerin ardından aşıların, alınacak rapor doğrultusunda sağlık kuruluşlarına dağıtılacağı belirtildi.

Yetkililer, Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi‘ndeki inceleme sürecinin 5-20 gün arasında değişebileceğini söylediler. Aşılar, uygunluğu onaylanıp sağlık kuruluşlarına gönderildikten sonra ilk olarak sağlık personeline yapılacak. Aşılamada poliklinik hizmeti verenlerle enfeksiyon ünitelerinde görev yapan hekim, hemşire ve diğer sağlık personeline öncelik tanınacak. Aşılama, hem kamu hem de özel sağlık kuruluşlarındaki sağlık personeline yapılacak. Diş hekimleri de öncelik verilen grup arasında yer alacak.

Öte yandan hacı adayları da gelen ilk partiyle aşılacak.

Hürriyet

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir