Anasayfa / SANATÇI BiYOGRAFiLERi / Doğum sonrası güzellik sırları

Doğum sonrası güzellik sırları

Doğum sonrası güzellik sırları

Hamilelik çağında meydana gelen ve doğum sonrasında kendisinin önemli ölçüde kendini gösteren vücut deformasyonları sorunlarını çözmek düş değil . Doğum sonrasında ifade edilecek estetetik operasyonlarla bu sorunlardan tamamiyle kurtulmak olası . Peki çiçeği burnunda anne adaylarımız vücutlarında meydana gelen bu deformasyonlar karşısında ne yapmalı ve kimlere başvurmalı? Bu tür konuları Estetik , Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op . Dr . Hasan Fındık’a sorduk .

Hamilelik çağında ve doğum sonrasında dönemde meydana gelen deformasyonlar nelerdir?

Deride çatlaklar
Yüzde lekeler
Vücut şeklinin bozulması
Karın kısmında göbekli manzara ve sarkıklık
Meme boyutu – diriliği ve dikliğinin değişmesi
Özellikle normal doğum yapanlarda vajen genişlemesi ve vajen dudaklarında sarkıklık oluştuğundan genital bölge estetiği de sık yapılmış kalan operasyonlardandır .

Doğum sonrasında dönemde sık olarak yapılmış kalan estetik operasyonları nelerdir?
Hamilelik ve emzirme sırasında meydana gelen kilo farklılıkları ve hormon değişiklikleri sonrasında bayanlarda çok psikolojık ve bedensel değişiklikler oluşur . İstenmeyen bu deformasyonlardan onları kurtarmak amaçlı ise bu andan itibaren çok metot var . Meme operasyonlarından , bel bölgesi operasyonlarına civarında baştan aşağı onları talep ettikleri kusursuz ve naturel görüntüye kavuşturmak olası .

Yüz bölgesindeki lekeler ve bedendeki çatlaklara göre neler yapılabiliyor?
Doğum sonrasında lekelere göre olarak lazer uygulamalarıyla gerçekleşen cilt soyma prosedürleri uygulanmaktadır . Çatlaklara göre olarak ise tekrardan edevat uygulamalarıyla birlikte yapılan kollojen oluşumunu hızlandıran solüsyonların kullanımıyla çok başarılı neticeler alınmaktadır

Ne tür meme operasyonları uygulanıyor?
Genel olarak meme dikleştirme ve toparlama operasyonu yapılmaktadır nedeni ise en sık sık görülen değişim memenin içinin boşalmasıyla birlikte sarkmasıdır . Bunun haricinde vücut yapısına göre memenin boyutu küçükse eş zamanlı büyütme işlemi gerçekleştirilebilir .

Karın bölgesi estetiği ne şekilde yapılıyor?
Karın bölgesindeki çatlaklı ve sarkık deri çıkarılırken , doğum amacıyla bozulmuş kalan karın kasları da içten bir korse bunun için benzer onarılarak göbekli manzara giderilir . Şayet kilolu ise eş zamanlı olarak karın ve bel bölgesine liposuction ( yağ alma ) uygulanarak hoş bir vücut hattı elde edilebilir .

Genital Bölge estetiğinin maksadı nedir?
Doğum sonrasında vajen genişlemesi oluştuğu halde cinsel haz duyusunda bir azalma söz konusu olmaktadır . Bu hem bayanın aynı anda erkeğin cinsellikten almış oldukları doyumu azaltmaktadır nedeni ise haz duyusunu yaratan ana nedenlerden biri temas yüzeylerinin tam ve sıkı olmasıdır . Vajen daraltma operasyonu da işte tam bu problemi çözerek sağlıklı bir cinsel yaşamın devamını sağlamaktadır . Bir Takım bayanlarda ve üstelik genç kızlarda vajen etrafında bulunan ve labium denilen vajen dudakları biçimsiz ve sarkık olabilir . Bir Takım bayanlarda ise bu dudaklar çok fazla ya da çok küçük olabilmektedirler . Bu çok fazla oranda görünüş olarak kendi kendilerini huzursuz ediyor ve utanma hissi oluşturmaktadır ( iç çamaşırlarında çıkıntı bunun için benzer görünmesi ve benzeri ) . Bu sorunlar da labium estetiği ile çözülmektedir .

Vücut şeklini fazladan hoş göstermeye göre olarak en basit harekât nedir?
Hormonal ve kilo artışına bağımlı olarak bedende kalan değişikliklere göre en hoş metot liposuction – lipoliz işlemidir . Böylece orantısız yağ birikimleri sonrasında meydana gelen şekilsizlikler ( iri basen – düz bel – genişçe ve basık popo – eğri bacak ve benzeri ) kolaylıkla giderilebilir .

Çatlak tedavisi nedir? Ne Şekilde yapılıyor?
Vücuttaki çatlaklar sık sık doğum sonrasında ve kilo alıp vermeler sonucu olarak gerginliklere bağımlı olarak oluşurlar . Asıl mekanizma cildin ince kalan üst tabakasının kalın kalan alt tabakasından ayrılmasıdır . Bunun sonucu olarak hem kabul görmeyen manzara aynı anda eşliğinde cildin elastikiyetinde azalma olmaktadır . Tedavisinde güncel olarak , ciltte mikro kanallar açarak arasında büyüme faktörleri kalan karışımların uygulanması çok etkindir . Mikrokanalların açılmasında üstünde yüzlerce mikro zoka bulunan silindir halinde kişisel bir penis kullanılmaktadır . Bu Şekilde çatlak kalan alanlarda cildin derin tabakasına ulaşacak şekilde yüzlerce kanallar açılmaktadır . Bu tedavinin en önemli özelliği cildin yalnızca yüzeyel tabakasına değil derin tabakasına da özellikli karışımların ulaşabilmesidir . Bu Şekilde kollajen imalatı uyarılarak cildin hem elastikiyetinin çoğalması aynı anda çatlak görüntüsünün düşmesi sağlanmış olabilir . Bu şekilde çatlağın oluşma mekanizmasına cazip olarak tedavide hem yüzeyel aynı anda derin cilt tabakalarına yapılan iyileştirme her an fazladan pozitif neticeler doğurmaktadır .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Ebru Polat Kimdir

Düzgün fiziği ve güzelliğiyle tanınan Ebru Polat gerçek mesleği avukat olduğunu biliyormuydunuz. Doğu Akdeniz Hukuk ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir