Anasayfa / SAÇ BAKIMI / Doğal Saç Boyama Teknikleri

Doğal Saç Boyama Teknikleri

sac bakimi

Saç Boyama Teknikleri Saçlarınızın rengini değiştirmek, parlak olmak sunmak amaçlı tabiatta yer alan nitelik veren bir takım nebat ve otlardan faydanabilirsiniz.
Doğal maddeler yalnızca saçın rengini değiştirmekle, güzelleştirmekle kalmaz, cansız, kırılgan, donuk ve yanmış saçları tamir ederek bakım da olanağı sağlar . En iyi kozmetik dükkanı bulunan tabiatta, saç rengini güzel bir kıvama getirmek, değiştirmek ya da var bulunan rengi canlandırmak amaçlı seçenekler epeyce fazla…
Sarışınlar amaçlı papatya
Sarı saç sahipleri, bilhassa kış mevsiminde mat bir görünümden şikayet ederler. Bunun amaçlı hazırlıklı olarak satın alacağınız kuru papatya güzel bir çözümdür. 100 gr papatyayı kaynar suya dökün ve 40 dk bekletin. Saçınızı yıkadıktan ardından kurulayın. Ve bu suyla saçınızı yıkayın; yıkarken saç diplerine masaj yapın. Tahmini bir saat bekleyin. Ardından durulayın. Bu yolu haftada üç kere yaparsanız, sarı rengin mat imajı canlılık kazanacaktır.
Çayla iştirak eden naturel nitelik
Bu tarif de koyu nitelik saçlar için: 2 çorba kaşığı kara çay ile 2 çorba kaşığı adaçayını kaynatın. 1/2 saat bekletin ve saçınıza sürün. Bu işlemi en az 2 ay, altını çizen uygulamalısınz. Her yıkamadan ardından bu işlemi yapabilirsiniz. Her Geçen Gün saç ağarmasını da geciktiren bir sıvıdır.
Kahverengi saçlar için
Bir miktar soğan kabuğunu suda kaynatın. İçine üç çorba kaşığı demlenmiş çay koyun. 1/2 saat bekletin. Her saç yıkamada saçınızı havlu ile kuruttuktan ardından bu suyu sürün. Bunu bir ya da 2 ay uygulayın. Kahverengi saçlar adeta röfle yapmış benzeri bir görünüm kazanır.
Ceviz kabuğu ile saç boyama
3 çorba kaşığı kuru yeşil ceviz kabuğunu döverek ezin. 5 işte 6 ceviz yaprağını 2 su bardağı suda kaynatın. Soğuduktan ardından içerisine ezdiğiniz kabuğu katın. Bir şişeye alıp, iyice çalkalayın. İşte sizlere koyu nitelik saçlarda güzel bir nitelik cihazı amaçlı naturel bir losyon.
Bu losyon, kahverengi ya da belli bir süre ek olarak açık bir nitelik sağlayacaktır. Her gün bu sudan bir çay bardağına dökün. Saçlar istenilen rengi alıncaya civarı bu sıvıya pamuk batırarak pamukla bir hafta saç diplerine uygulayın. Ek Olarak ardından haftada bir ya da 2 defa şişenizden tekrardan bir çay bardağı alarak pamukla saçınıza sürebilirsiniz.
Yüzünüze bulaşmasını engellemek amaçlı, yüze yakın bulunan saç diplerine belli bir süre zeytinyağı sürün. Cevizin ellerinizi boyamasına mani olmak için kesinlikle eldiven kullanın. Saçında beyaz tel olanlar, bu losyonu haftada bir uygulasınlar. Beyaz saçlarınız zaman içerisinde naturel saç rengini alacaktır.
Kınayla kazanılan kızıllık
Kınayı akışkan hamur haline kazancın. Ek Olarak ardından saça sürün; saçı öncesinde bir naylona ardından da havluya sarın. 2 ya da 3 saat saçı bunun benzeri tutun. Şahane bir koyu kırmızı nitelik (kızıl) elde edeceksiniz. Şayet kehribar rengi istiyorsanız, kınadan ardından demli çay ile yıkayın.
Doğal saç boyaları daimi değildir. Öbür boyalar benzeri, onlar da yıkadıkça nitelik verirler. Daimi olması amaçlı, rengini aldıktan ardından (saç dilediğiniz rengi alınca), haftada bir benzer işlemi inşa etmeye aynı ritimde devam etmelisiniz. Bitkisel boyaların, saçı tonlama tesirinin yanında, bakım sağlayarak telleri canlandırma özelliği de vardır. Bu yüzden, kimyevi boyalara muadil olarak, naturel nitelik veren ev imalatı uygulamaları seçim edin.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Saç Kırıklarının Nedenleri

Bu makalede saç kırıklarının önlenmesi amaçlı saç türünüze yönelik 2 metot bulunuyor Sıcak Yağ Bakımı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir