Anasayfa / SAĞLIKLI VE DENGELi BESLENME / Diyet Sonrası Kiloyu Koruma

Diyet Sonrası Kiloyu Koruma

Diyet sonrası kilonuzu nasıl korurusunuz

Hangi yöntem olursa olsun bu yöntem içerisinde veya sonrasında, yaşam tarzını değiştirecek bir kere genlerimiz hedefe ulaşdıktan sonra aleyhimize çalışmaya başlıyor.Yani genler ve hormonlar vucudumuzda büyük bir tehlike varmış gibi kiloların tekrar geri dönmesinde olumsuz yönde katkı sağlar.

Ama biz yöntemimizi uygularken ve yöntem sonrası normal yaşantıya girdiğimizde yaşam tarmızı değiştirdiğimiz sürece asla eski günlere geri dönmüyceğimizi bilmemiz gerekli. Dünyada çok şişman insan olduğu kadarda zayıf insanda vardır.

Eski kilolu halimize dönmemek için vücudumuzun gerektiği kadar besin öğesini alırken haftada 3 sıklıkla ömür boyu airobik  fitness yani spor yapmalıyız.30 ila 60 dakika arası haftada 3 gün muhakkaki yapılmalı.

1 gün yapıp 1 gün dinlenmeli.Ama yaş ilerledikçe kas erime ortaya çıkmaya başlıyor.Bu kas ermesi olayını ortadan kaldırmak için ,erkekler küçük ağırlıklarla kadınlar ise su şişeleriyle çalışarak kas erimesini engelleyerek eski kilolar geri dönmeyecek.

Sadece yürürken değil düşünürken bile daha fazla kalori harcanması gereklidir.Bizim sağlıklı yaşamımız kaslara bağlı.yaşla beraber onlar eririken Diyet yapalım derken kaslarımızı yakmayalım.Diyet yaparken vucudun ihtiyacı kadar besin öğesini vücuda sokup, egzersizle onları çoğaltabilirsek işimiz daha kolay olucaktır

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Maden Suyu Kullanmanın Faydaları

Bazı çalışmalar şişelenmiş maden suyunun her gün içilmesinin genel sağlık ve refahı artırmaya yardımcı olabildiğini ...

bir yorum

  1. gerçekten güzel bilgiler aldım. formumu bir türlü koruyamıyorum 2 kilo versem 5 kilo geri alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir