Anasayfa / DİŞ ETİ ÇEKİLMESİ

DİŞ ETİ ÇEKİLMESİ

 DİŞ ETİ ÇEKİLMESİ
Bir bir sürü bireyin ortak sorunudur esasında diş eti çekilmesi . Bu rahatsızlığın erken teşhisi ve önlemlerinin alınması şarttır . Yoksa diş eti çekilmesi çoğalarak ilerler ve dayanıklı meydana gelen dişinizi dahi kaybedebiliriniz . Üstelik ağızda berbat kokuya dahi sebep olabilirler . Sıhhatli diş etlerinin rengi açık pembedir ve diş eti dişlere ve kemiklere sıkıca tutunmuş olup portakal kabuğu benzeri parlak , pütürlü bir görünüme sahiptir . Bununla Beraber sıhhatli dişeti fırçalama sırasında kanama yapmaz .

Nedenleri : Diş eti çekilmesinin birincil nedeni bakteri plağıdır . Dişler iyi bir biçimde temizlenmediğinde veya yanlış fırçalamalar sonucu olarak diş aralarında veya yüzeyinde yemek artıkları birikir . Bu artıklar her geçen gün bakteri oluşturmaya başlarlar . Bakteri plağı denilen bu artıklar her geçen gün dişte çürümelere üstelik dişte iltihaplanmalara ne nedenle olurlar . Zamanlada diş taşlarının oluşmasına ne nedenle olurlar . Bu diş taşları diş ile diş eti aralarında kendine koltuk oluşturarak her geçen gün dişetinin çekilmesine ne nedenle olurlar .
Diş eti çekilmesine ne nedenle meydana gelen öbür mühim faktörler:

1 imkan tanımak Yanlış diş fırçalama
2 imkan tanımak Diş sıkmak

3 imkan tanımak Şeker hastalığı

4 imkan tanımak Genetik faktörler

5 imkan tanımak Sigara
6 imkan tanımak İlaç kullanımı

7 imkan tanımak Berbat yapılmış köprü ve dolgular

8 imkan tanımak Hormonal değişimler

9 imkan tanımak Berbat beslenme .
ÖNERİLER

* Diş eti çekilmelerinde en bir sürü malum yöntemlerden biri papatyadır .

Hazırlanışı : Bir fincan kaynar suyun içerisine bir tatlı kaşığı papatya çiçeği katılıp ılıyıncaya civarı bekledikten daha sonra süzülerek gün içerisinde 2 defa erken ve akşam olmak üzere gargara yapılır .

* Diş eti çekilmelerinde gösterişli meydana gelen bir öbür yöntem de tuzla yapılmış olan gargaradır . Bu yöntemde önceden beri kullanılmakta ve pozitif neticeler vermektedir .

Hazırlanışı : Bir fincan ilgisiz suyun içerisine bir tatlı kaşığı sofra tuzu ( tek bu tuzun kalın tuz denilen tuzdan olması gerekiyor ) katılıp karıştırıldıktan daha sonra gün içerisinde 2 defa erken ve akşam olmak üzere gargara yapılır .

* Diş eti çekilmelerinde öbür yöntem ada çayıdır .

Hazırlanışı : Bir fincan kaynar suyun içerisine bir tatlı kaşığı ada çayı katılıp ılıyıncaya civarı bekledikten daha sonra süzülerek gün içerisinde 2 defa erken ve akşam olmak üzere gargara yapılır .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Dalyan Köfte Tarifi

Dalyan Köfte Tarifi İçingereken Malzemeler 1 kilogram dana kıyma 2 adet soğan(rendelenmiş) 1 su bardağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir