Anasayfa / CiLT BAKIMI / Dirsek Bakımı

Dirsek Bakımı

Dirsekler vücudun diğer kısımlarına göre daha kalın ve pürüzlü bir görünümü vardır. Bunun nedeni yaradışıl itibariyle dayanma ve kıvrılma bölgesi olduğu içindir. Dirseklerde daha kuru olması normaldir. Ama haddinden fazla kalın ve nasırlaşmış bir görüntüsü varsa bunun önüğne geçebilirsiniz.

1-Dirseklere, banyo ya da duş sırasında, lif eldiven, sert ve doğal kıllardan yapılmış bir banyo fırçası ya da bitkisel liflerden bir sünger ile masaj yapabilirsiniz. Böylece, renkleri açılacak ve yumuşayacaklardır; tabii ki, krem ya da bonya sonrası yağı ile nemlendirmek de gerekli.
2-Haftada iki kez, doğal yollardan elde edeceğiniz yumuşatıcı bir kimyasal aşındırma uygulayabilirsiniz. Ilık badem yağı batırılmış bezi diseklerinize sarın (dirseklerinizi direk olarak yağın içerisine de batırabilirsiniz). Bu uygulamanın ardından, üzerine bol miktarda bol miktarda sofra tuzu döktüğünüz yarım limonla dirseklerinizi ovun. Duruladıktan sonra, bolca krem sürün.
3-Aynı miktarda krem ve baldan oluşan bir karışıma bir kaç damla zeytinyağı ilave edin. Dirseklerinize masaj yapabileceğiniz besleyici bir krem elde edeceksiniz.
4-Dirsekleriniz çatlayacak kadar sertleşmişse, maydanoza başvurun. 50 gr maydanoz üzerine 100 gr kaynar su dökün. İki hafta boyunca her gün, bu suya yıkama yaparak ya da buna batırılmış bezleri dirseğe sararak sonuca ulaşabilirsiniz.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

bir yorum

  1. Yaz aylarında kuru görüntüsü,kış aylarında kıyafetlere takılıp uyandırdığı garip his.Bu dirsekler hep problem oldu bana.Ama artık hayat daha rahat.Yaklaşık 3 ay önce eczanemin vitrininde gördüğüm bir poster ilgimi çekti.Öğrendiğim şuydu:daha iyi bir cilt için işe yaradığı ispatlı bir ürün.Cilt derken sadece yüzde değil bütün vücutta.Siz de eczacınıza Imedeen ‘ı danışın.Çünkü gerçekten işe yarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir