Anasayfa / YEMEK TARiFLERi / Depresyon Belirtileri ve Bitkisel Tedavisi

Depresyon Belirtileri ve Bitkisel Tedavisi

Depresyon Belirtileri ve Bitkisel Tedavisi
Depresyon , genelde , çökkün bir ruh durumu ve mutsuzluk hissiyle özdeşleştirilir . Evlilik ya da işle alakalı yolunda gitmeyen olaylara ilişkili olarak zaman zaman mutsuzluk hissine kapılmamız normal olsa da , hakikat depresyon uyku bozuklukları , kendine güvende eksiklik ve iştahsızlık benzeri yabancı belirtiler beraberinde belirir . Depresyonun karma karışık sebepleri vardır ve bunlar tam anlamıyla da anlaşılabilmiş değildir; fakat mümkün bir nedeni kimyevi balansın bozulmasıdır .

Beyin , iç uyumu mühim olan bir organdır ve dengesi , bir takım yiyeceklere ya da beslenme eksikliklerine ilişkili olarak hayli pratik bir biçimde bozulabilir . Kafein ve şeker ile yakından ilintilidir ve bunların beslenme alışkanlığı dışarısında bırakılması , ruhsal durumunuzu bir hafta civarı az bir sürede iyileştirebilir . Kafeinin hem bir beyin hem bir de beden üstünde potansiyel uyarıcı etkileri vardır; bu nedenle , anksiyeteyi ve uykusuzluk , kalp atışlarının hızlanıp düzensizleşmesi benzeri anksiyete ile ilişkili belirtileri tetikleyebilir ya da artırabilir . Bunların yanı sıra , içki de depresyonun yaygın nedenlerinden biridir; içki kullanımına bir ay civarı ara vermeniz ruhsal durumunuza pozitif katkı sağlayabilir .

Bitkisel Depresyon Tedavisi
Depresyon tedavisi amaçlı C Vitamini Kullanımı
C Vitamini eksikliğinin bir takım depresyon vakalarının kaynağı olduğu sanılmaktadır . Doğum kontrol hapı kullanan kadınların gündelik en pek 1000 mg C Vitamini almaları uygundur . Normal şartlarda günde 3 defa , 500mg seviyesinde kullanılabilir .
Depresyon tedavisi amaçlı sarı kantaron Otu
Sarı Kantaron otunun özelliklerini incelemeye yönelik araştırmaların birçoğu , bu otun hafif ve orta derecedeki depresyonlarda , geleneksel antidepresanlar civarı gösterişli olabileceğini ve az sayıda yan etkisinin olduğunu göstermiştir . Reçeteyle verilen antidepresanlardan kullanıyorsanız , doktorunuza danışmadan kullanmayın . Hamilelikte ve emzirme döneminde kullanmaktan da kaçının . Bunun dışındaki durumlarda depresyon tedavisi amaçlı günde 3 defa , 300 mg seviyesinde sarı kantaron otu kullanabilirsiniz .

Bu içerik , Bitkisel Diyet sitesi amaçlı , depresyon nedir , depresyon belirtileri , depresyon tedavisi , depresyon bitkisel tedavisi , depresyon bitkisel ilaçlar , depresyon bitkisel çözüm , depresyon amaçlı sarı kantaron hakkında genel bilgi vermek amacı ile yayınlanmıştır . İzinsiz kopyalanması ve kaynak göstermeden yabancı site ve medya araçlarında kullanılması yasaktır

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Süt Helvası Tarifi

Bu gün Bursa’nın düğünlerde en sık yapılan tatlısı Süt Helvası tarifini vereceğiz. Tatlı 6 kişilik ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir