Anasayfa / BEBEK BAKIMI / Çocuğun Huyu oturduğunuz Semte Bağlı

Çocuğun Huyu oturduğunuz Semte Bağlı

Çocukta iyi veya kötü huyu, aile ortamının yanısıra yaşadığı semt belirliyor. Bilim adamları, çocuklarda iyi veya kötü davranış huyunu, aile içindeki sosyo-ekonomik durumun yanı sıra yaşadığı semtin belirlediğini saptadı.

Hollandalı bilim adamları, genelde ekonomik durumu iyi ve kötü olan ailelerin birlikte olduğu Maastricht kentinde 5-7 yaş arasında 734 çocuk arasında araştırma yaptı.

Çocukların davranışlarıyla ilgili olarak ailelerinden bilgi alındı ve ayrıca çocukların ailesinin ekonomik ve kültür durumları, oturduğu çevre soruşturuldu.

Kentteki çocukların üçte birinin ve daha az eğitim görmüş ailelerin yarısının yoksul ailelerin bulunduğu bölgede yaşadıklarını belirleyen araştırmacılar, boşanmış ve düşük gelirli ailelerin çocuklarının daha fazla davranış bozukluğu riski içinde olduklarını saptadı.

Az geliri olan işte çalışan ve az eğitim almış ailelerin çocuklarında, iyi gelirli ve eğitim görmüş ailelerin çocuklarına göre daha fazla davranış bozuklukları gözlendi.

Araştırmada, zenginlerin bulunduğu semtlerin civarında yaşayan düşük gelirli ve az eğitim görmüş ailelerin çocuklarında, yoksul semtlerde yaşayan aynı tip ailelerin çocuklarına göre daha az davranış bozukluklarına rastlandı.

Araştırmacılar, yoksul semtlerde, sosyo-ekonomik düzensizlik içinde yetişen çocukların, bu yaşamdan kopamamaları ve iyi yaşam şartlarını tadamamaları yüzünden, davranış bozukluklarına ve suça itildiklerine değiniyor

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Çocuğunuz küfür ediyorsa ne yapmalısınız ?

Arkadaşlarınız gelmiş. Güzelce çayınızı içiyorsunuz ki, çocuğunuz tüm sevimliliğiyle gelip bir iki küfür sözcüğünü birbiri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir