Anasayfa / CiLT BAKIMI / Cilt Temizliği Nasıl Yapılır,Cilt Temizliğinin Püf Noktaları

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır,Cilt Temizliğinin Püf Noktaları

Genel Cilt Temizliği Nasıl Yapılır
Güzellik her şeyden önce temizlik ve bakımla başlar . Pudra , makyaj malzemeleri , havanın tozu , toprağı ile kirlenen ve gözenekleri kapanan cildimizi her akşam yatarken temizlemeyi ihmal etmemeliyiz .
Su , cildin en iyi temizleyicisidir . Bilhassa yağmur suyu cilt temizliği için idealdir . Cildimiz düzenli temizlik ister . Cildin kendi salgısı yağlarla dışardan gelen tozlar birleşince gözenekler kapanır , böylece derinin havalanması , ter , yağ salgılaması işi bozulur . Kirlenen deriden içeri mikroplarda girebilir . Onun için her sabah ve akşam temizlik yapılması gereklidir .

Musluklardan akan suyun sertliğin yumaşatmak ve cildimizin durumuna göre ayarlamak mümkündür . Bunun için şayet cildimiz kuru ise , yüzümüzü yıkayacağımız suya kuruluk derecesine göre 2 ile 10 damla arası gliserin damalatılır .

Yüzümüzü sabunsuz bu su ile yıkar , sonra yumuşak bir havlı ile kurularız .
Cilt Temizliği Nasıl Yapılır,Cilt Temizliğinin Püf Noktaları
Cildimiz yağlı ise iyi cins bir tuvalet sabunu ( kalıp sabun ) yıkar , sonra birkaç damla limon sıkılmış su ile durularız . ( şayet yüzümüz akneli , sivilceli ise limonla beraber su içine 10 – 15 damla oksijenli su damlatırız . )

Normal cilde sahipsek , yani cildimiz ne yağılı nede kuru ise bir kahve kaşığı boraks konulmuş su ile yakarız . ( eczanelerden temim edilebilir ) . Makyajınızı temizlemeden yatmak cildinizin en büyük düşmanıdır .
Önce yüzünüzü temizler sonra cildinizin durumuna göre bir krem ile yüzünüze 10 – 15 dakika masaj yaparsınız .
Ayrıca cilt bakımı için en son şunu yapmalısınız;iki ayrı kap alarak birine soğuk veya buzlu su , diğerine ise papatya ile kaynamış suyu cildinizin çeşidine göre kompres olarak uygularsınız . Bu kompres havlusunun iki ucundan tutarak , sıcak suya batırır , yüzünüzün dayanabileceği kadar bir kıvamda havluyu sıkar ve yüzünüze koyarsınız . Havlu soğuyuncaya kadar bu vaziyette yatar ve bunu 3 – 4 defa tekrarlarsınız .

Sonra ise soğuk su kompresini de 3 – 4 defa tekrarlarsınız . En son cildinizin çeşidine göre bir maske uygulamsıda yapabilirsiniz .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir