Anasayfa / CiLT BAKIMI / CİLT LEKELERİNE EVDE YAPABİLECEKLERİMİZ

CİLT LEKELERİNE EVDE YAPABİLECEKLERİMİZ

CİLT LEKELERİNE EVDE YAPABİLECEKLERİMİZ
Cilt lekelerinin giderilmesinde uyğulanan Natürel iyileştirme yollarından hakikaten işe yarayanlar ve kullanımının diğerlerine nispeten daha çok olanlarını birarada toplayıp sizlerle paylaşmak istedim .
Tariflerin etkileri ten tipine göre farklılıklar göstermektedir .
Cilt sorunlarınız amaçlı öncelikle Doktora başvurmanız gerektiğini bir defa daha hatırlatalım .

Elma Sirkesi :
Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini bir kapda kaynatın
Daha daha sonra bu karışım ile yüzünüze buhar banyosu yapın .

Ayrıca gene Benzer miktarlarda Su ve Elma sirkesini ile yüzünüzü 3 – 4 günde bir silerek de ten lekelerinizden kurtulabilirsiniz .

Anason Tohumu :
Anason tohumları bir kaba konarak üstünü kapatıncaya civarı su ilave edilir ve kaynatılır . Tohumlar süzülerek atılır ve elde edilen su soğuduktan daha sonra cilde masaj inşa edilerek sürülmesi haline ten lekelerin önlenmesi ve canlılık kazanması sağlanır .
Arpa Unu :
Arpa unu hamur haline getirilerek yüze maske şeklinde sürülür ve 2 saat süresince bekletilir . Bu işlem sonucu olarak yüzdeki lekeler ortadan kalkar .

Aşk Otu :
Aşk otu kökü kaynatılarak elde edilen sıvı , yüzdeki lekeleri yok eder .

Biberiye :
Biberiye , merhem haline getirilerek vücuda sürülerse cildi güzelleştirir , kırışıklıkları karşılar . 2 gram kurutulmuş biberiye yaprağı ve çiçeği bir tas içerisinde 20 dk kaynatılarak , beden yıkandığında güzelleştirir , pürüzsüz duruma getirir .

Maske :
Haftada bir gün bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırın . Cildinizde bir saat bekletip ovarak çıkarın . Bir çorba kaşığı eşit miktarda mısır unu , ıslatılmış kil , el kremi ve suyu karıştırın ve cildinize sürün . 5 dk ovarak peeling yapın .

Bu , cildinizdeki ölü deriyi çıkarır ve porselen benzeri cilde sahip olursunuz
Kudretnarı : Kabakgiller familyasından , tırmanıcı , ince gövdeli , bir senelik bir nebattır . Yaprakları saplı ve el benzeri parçalıdır . Meyvesi olgunlaşınca , birbirinden ayrılır . Meyveleri 10 – 15 cm boyunda şişkin ve iki uçta incelmiş şeklindedir . Üstünde kabarcıklar vardır . Turuncu – sarı renktedir . Ev ilaçlarında , zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır .

Egzama ve başka ten hastalıklarında yararlıdır . Yaraların hızlı kapanmasını sağlar .

Kayınağacı : Kayıngiller familyasından; kış aylarında yapraklarını döken güzel görünüşlü bir orman ağacıdır . Dalları salkım gibidir . Kabukları halka halkadır . Kabuk ve dallarının kuru distilasyonundan kayınağacı katranı elde edilir .

Kabuklarının suda kaynatılmasıyla elde edilen suyla surat lekeleri , çiller giderilir . Kıllar temizlen

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir