Anasayfa / CiLT BAKIMI / Cilt beyazlatıcı doğal maske

Cilt beyazlatıcı doğal maske

Cilt beyazlatıcı doğal maske
Cilt beyazlatıcı doğal maske tarifleri: Cilt beyazlatma aslında cilt lekelerinden kurtulmak için kullanılır. Fakat , düzenli olarak cilt beyazlatma maskeleri kullanıldığında ciltte dengeli bir renk ve cilt pürüzsüzlüğü oluşur. İşte, cilt beyazlatıcı doğal maske tarifleri;

Cilt beyazlatıcı maskeler
Cilt beyazlatma maskelerinden faydalanmak için düzenli kullanım şarttır. Kullanılan ürünlerin cildinize alerji yapıp yapmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.

Lavantalı maske

Malzemeler; 2 damla lavanta yağı, 1 adet yumurta akı, 2 yemek kaşığı fasulye unu. Hazırlanışı ; malzemelerin hepsi bir araya getirilerek karıştırılır ve krem kıvamında olan karşım cilde uygulanır. Yaklaşık 20 dakika kadar bekledikten sonra bol su ile durulayın. Haftada 1 kez düzenli uygulanırsa ciltte dengeli bir beyazlama oluşur.
Domates maskesi

Malzemeler; Yarım domates, alabildiği kadar un. Hazırlanışı; domatesin kabuğu soyulur ve iyice rendelenir. İçine krem kıvamına gelinceye kadar un eklenir . Maske, cildinize sürülür ve yaklaşık 5 dakika kadar sonra temizlenir. Haftada 1 kez maske uygulandığında ciltte oluşan lekeler açılır ve dengeli bir beyazlık oluşur. Ayrıca ölü deri ciltten atılmış olur.

Pirinç maskesi

Malzemeler; 1 çay bardağı pirinç, 1 bardak su. Hazırlanışı; Pirinci bir kaba alın ve üzerine bir bardak suyu boşaltın. Su içinde olan pirinci yaklaşık 1 gün tutun. Daha sonra pirinçleri sudan çıkarın ve suyu cildinize sürün. Cilt beyazlatıcı olan bu su haftada 1 kez kullanılmalıdır.

Yoğurt maskesi

Malzemeler; 1 çay kaşığı şeftali suyu, 2 yemek kaşığı yoğurt, 4 damla limon suyu. Hazırlanışı; Tüm malzemeler bir kapta karıştırılır ve göz çevresi hariç düzenli olarak sürülür. 10 dakika kadar bekledikten sonra cilt ılık su ile durulanır. Hafta 1 kez düzenli uygulandığında, ciltte beyazlanma oluşur ve cilt lekeleri yok olur .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Akne tedavisinde çeşitli yöntemler

Acne çirkin olabilir ve utanç verici, ama tedavi edilebilir ve etkilerini minimize edilebilir. Doğal akne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir