Anasayfa / SAĞLIĞIMIZ / Cep Telefonu Radyasyonunu en aza indirin

Cep Telefonu Radyasyonunu en aza indirin

Ne kadarda zararlı olduğu bilinse hatta sonundsa hastalıklarada yol açacağı söylensede, yinede cep telefonundan vaz geçemiyoruz.  Onun için ez az ne kadar kötü etkileniriz onu yapmamız gerekir. Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) bilim adamları tehlikeli kanserojen maddeler listesine cep telefonu kullanımının da eklendiğini bildirdi.

Cep telefonlarından yayılan radyasyonun güvenli olduğunu gösteren yeterli çalışma yok, fakat kanser oluşturduğuna dair DSÖ’nün belirttiği bağlantıyı onaylayan çalışmalar mevcuttur.

Cep telefonları non-iyonize radyasyon yaymaktadır. Bu şu anlama geliyor iyonize radyasyonun DNA’da meydana getirdiği hasarı yapmaz. Cep telefonları düşük dalgalı radyasyon yayar, fakat kimse yüzlerine radyasyon dalgasının varlığını düşünmek istemez.

-Cep telefonu radyasyonunu uzaklaştırmak için temel ipuçları Kulaklık Edinin

Kulaklık kullanmak, cep telefonu vücudunuzdan uzak olduğu için otomatik olarak vücudun emdiği radyasyonu azaltmaktadır. Aranızdaki mesafe ne kadar artarsa radyasyom emilimi o oranda azalır.

-Hoparlörü kullanın

Bu toplum için de rahatsız edici olabilir. Ancak uzmanlar beyninizi telefondan uzak tutmak için hoparlörle konuşmayı önermektedir.

-Bluetooth’u her zaman açmayın

Bluetooth cep telefonundan az da olsa bir miktar radyasyon yaymaktadır.

-Asansörde-çekimin az olduğu yerlerde kullanmayın

Cep telefonları her zaman aynı seviyede radyasyon yaymaz.Örneğin vericiye bağlanırken en fazla radyasyonu yayar.

Telefon hareket halindeyken(mesala araba yolculuğunda) sürekli değişen çekim seviyesi radyasyon düzeyini de aşamalı olarak artırmaktadır. Zayıf sinyal de telefonun fazla çalışmasına ve daha fazla radyasyon yaymasına neden olur. Bu nedenle cep telefonlarını asansörde, binalarda, yolculukta veya çekimin az olduğu yerlerde kullanmaktan kaçının.

-Telefonu uyurken uzak mesafeye koyun, üzerinizde taşımayın

-Konuşmayın-Mesaj gönderin

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

mediglobaltour

Yurtdışından Türkiye’ye sağlık turizmi! Mediglobaltour

  Almanya Dortmund merkezli kurulan Mediglobaltour şirketi, Nermin Duman önderliğinde 3 yıl önce faaliyete geçmiştir. ...