Anasayfa / Çay ağacı yağının faydaları

Çay ağacı yağının faydaları

Çay ağacı yağının faydaları
Çay ağacı’nın yetiştiği yer Avustralya’dır . Avustralya yerlileri Çay ağacı bitkisinin yapraklarının şifa verme özelliğini bulmuş , çay ağacının fazladan tedavi özelliklerinden faydalanmışlar .

Çay ağacı Avustralya halkı aracılığıyla nerede ise her evde kullanılan bir bitkidir . Çay ağacı Mantar ve bakterileri öldürme özelliğin nedeniyle natürel antibiyotik olarak kullanılır .

Stres ve yorgunluk

Stres , yorgunluk , somatik sıkıntılar , sağlıksız çevre koşulları cildimizin yapısını bozmakta . Parlak bir cilde sahip olmak ve harici faktörlerin cildinize negatif etkilerini en üye indirmek istiyorsanız şimdi bitkilerde yepyeni bir stil meydana gelen çay ağacı çok gösterişli . Bu ağaç hemen hemen büyülü bir natürel araç . .

Cilt lekeleri:

Cildinizde meydana gelen lekeleri ve pek yağlanmayı , kaynağını doğadan alan , cildi kurutmadan bir hafta içerisinde etkisini gösteren çay ağacı yağı ile onarabilirsiniz . Çay ağacı yağı cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırır lekelerin ve kara noktaların görünümünün azaltır .

Çay ağacı yağı:

Çay ağacı yağını bununla birlikte sivilce izleri için de kullanabilirsiniz . sivilce izi meydana gelen bölgeyi yağlayın . Birkaç gün kullanımdan daha sonra aknenin tahriş ettiği izlerin ve kızarıklıkların yer aldığı bölgede farkları göreceksiniz .

Cilt bakımı için çay ağacı yağı tarifi

Bir fincana bir yemek kaşığı adaçayı , 10 damla çay ağacı yağı ve ve iki yemek kaşığı gül suyu koyarak karıştırın . Elde ettiğiniz bu karışım ile her akşam yüzünüzü silin . İki hafta daha sonra bütün ten sorunlarınızdan kurtulacaksınız . Cildiniz Yağlı ise bu suyu pamuğa çok az miktarda damlatarak kullanmanız gerekir .

Bir yabancı tarif: 1 yumurta akı ile 4 – 5 damla çay ağacı yağını iyice karıştırın . Bu karışımı yüzünüze sürerek beş dk etki etmesi için bekleyin . Bu uygulamayı haftada 3 kez yapabilirsiniz .

Çay ağacı yağı yaralar ve böcek ısırıkları için de iyileştirici etkileri var . Evinizde bir kenarda Çay ağacı yağı bulunmasında fayda var

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Dalyan Köfte Tarifi

Dalyan Köfte Tarifi İçingereken Malzemeler 1 kilogram dana kıyma 2 adet soğan(rendelenmiş) 1 su bardağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir