Anasayfa / Çabuk Yağlanan Saçlara Bitkisel Çözümler

Çabuk Yağlanan Saçlara Bitkisel Çözümler

Çabuk Yağlanan Saçlara Bitkisel Çözümler
Saçlar , görselliği bütünleyen unsurlardan en önemlisidir .
Saçların yağlanması aslında mühim bir ten sorunudur . Zira , yağlı meydana gelen saç değil , saçlı deridir . Saçlı derideki yağ , saçlara doğru daha yayılmıştır .
Saçlarda meydana gelen aşırı yağlanmayı engellemek amaçlı , öncelikle , yağlı saçlara yönelik şampuan kullanmak ve bir sürü sık sık yıkamamak gerekir . Yağlı saçın bir sürü sık sık yıkanması , saç derisindeki yağ hücrelerinin daha çok çalışmasına , bu da , daha çok yağlanmaya ne sebeple olabilmektedir .
Yağlı saçların gün aşırı yıkanması uyumlu olup , şampuandan öncelikle , saçlı derinin düz ılık su ile yıkanması ve yağının arındırılması gerekir . Yağdan arınan saçların daha sonra şampuanla yıkanması uygundur . Hatta , ılık su ile yıkanıp , nihai durulamayı soğuk suyla yapmak yağlı saçlar amaçlı ideal bir yöntemdir .
Şimdi size önereceğimiz bitki kürleri ile de saçlarınızı yağdan arındırmanız mümkün .
Çabuk Yağlanan Saçlar amaçlı Bitkisel Kürler :
* Biberiye bitkisi ve 1 tatlı kaşığı kekiği , 1 , 5 su bardağı kaynar suda demleyin . Karışım bir süre bekletin ve sonrasında saç diplerine iyice yedirin
* 1 litre suya iki tutam sarı kantaron yaprak ve ezilmiş kökü , iki tutam ısırgan otu yaprağı karıştırılarak saçlara uygulanır .
* 4 tane yumurta çırpılarak saçlara hafif masaj yapılır . Bu şekilde 15 dakika bekletilir . Ileri Ki Zamanlarda iyice durulanır . İsteğe göre bir bardak konyak ile bir bardak gül suyu karıştırılarak durulanır .
* Elma sirkesi saçlara bir sürü iyi gelir durulama suyuna elma suyu ekleyin .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Dalyan Köfte Tarifi

Dalyan Köfte Tarifi İçingereken Malzemeler 1 kilogram dana kıyma 2 adet soğan(rendelenmiş) 1 su bardağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir