Anasayfa / ESTETiK / Burun estetiği zor bir ameliyat mıdır ?

Burun estetiği zor bir ameliyat mıdır ?

burun-estetigi Burun estetiği ameliyatı hasta için zor olmasa da, doktorlar arasında diğer estetik ameliyatların yanında oldukça zor olduğunu söyledikleri bir operasyondur. Bunun sebebi ise burnun kompleksli bir yapıdan oluşmasıdır. Bu yüzden burun estetiği ameliyatı yapabilmek için oldukça deneyim sahibi olmanız gerekmektedir. Bunun için estetik Burun ameliyatı tecrübeli bir doktorun yapmasında fayda vardır. Başarılı bir doktor burnunuza dışarıdan bakıldığı zaman göze çarpan olumsuzlukları yok ettiği kadar,yüze uyumlu burun yaparken; burun içersindeki fonksiyonları da bozmaması gerekmektedir.  Hatta daha sağlıklı bir hale getirerek yaşadığınız sıkıntılardan kurtulmanızı sağlaması lazımdır.

                Burun estetiği ameliyatı genellikle genel aneztezi uygulanarak yapılan bir ameliyattır. Ameliyat esnasında hasta hiçbir şey hissetmemektedir. Hasta 2-3 saatlik bir operasyon geçirdikten sonra ameliyathaneden çıkartılarak dinlendirilmeye gönderilir.  Ameliyat sonrası hasta burnunda hafif de olsa sızlama hissedip başağrısından şikayet etse de, anestezinin etkisi geçmesiyle birlikte bu şikayetinden kurtulmaktadır. Sabah ameliyata alınan bir hastanın akşamüzeri hastaneden ayrılması mümkündür.

burun-estetigi-fiyatlari

                Burun estetiği geçiren hastaların göz ve çevresinde şişlik ve morluklar oluşmaktadır. Bunun derecesi kişiden kişiye değişmektedir. Bazılarında herhangi bir şişlik veya morluk görünmezken,bazı hastalarda biraz daha fazla olmaktadır. Yüzde oluşan bu morluktan hastaların korkmaması söylenir. Morluk ve şişliklerin ameliyat sonrasının ağrılı olduğunu göstermemektedir. Geçici bir durumla karşı karşıya kaldığınızı unutmamanız gerekmektedir.

                Burun estetiği ameliyatı dendiği zaman kişilerin aklına gelen şeylerden bir tanesi ise ameliyat sonrası kullanılan tamponlar olmaktadır. Şunu bilmeniz gerekmektedir ki; eğer burun içersine herhangi bir müdahale yapılmadıysa tampon kullanılmamaktadır. Hastanın burun içersinde sorun olup, burun estetiği ameliyatı sırasında bu sorunları çözmek için müdahale yapılmış ise tampon kullanılmaktadır. Fakat ameliyat sonrası kullanılan tamponları aldırmak gerekmemektedir. Kullanılan tamponlar kendiliğinden eriyen yapıya sahiptirler. Ya da silikon, küçük, alınınca ağrı yapmayan tamponlar burun estetiği ameliyatlarında kullanılmaktadır. Kullanılan tamponların ortalarında delik olduğundan hastaya nefes alıp verirken hiçbir rahatsızlık vermemektedir. Ameliyattan bir hafta sonra burnunuza konulan tamponlar, alçı yerine kullanılan atel alınmış olacaktır. Yüzdeki şişlik ve morluklarınız da bu süreç içersinde geçmiş olacaktır. Genellikle hastalar ilk bir haftayı atlattıktan sonra günlük yaşantılarına devam etmektedirler.

 

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Lazer epilasyon tedavisi

Ütüleme epilasyon cihazı için karar verdiğinizde ilk olarak nelere dikkat edersiniz? Elbette işlevine ve verilen ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir