Anasayfa / ESTETiK / Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı, burunları ile estetik kaygıları olan kimseler tarafından yapılabildiği gibi sağlık problemleri yaşayan kimseler tarafından da yaptırılabilmektedir. Burun estetiği ameliyatını yaptırmak isteyen kimseler burun estetiği ameliyatının zor olup olmadığı, burun estetiği ameliyatının iyileşme sürecinin uzun mu kısa mı olduğu konusunu oldukça fazla merak etmektedir. Burun estetiği ameliyatını yaptırmak isteyen kimseler, bu iyileşme sürecini rahat ve hızlı bir şekilde atlatabilmeleri için yapması gereken en önemli şey ise burun estetiği yaptıracakları doktoru çok iyi seçmek olmalıdır. Burun estetiğinin rahat bir şekilde atlatılması için ise yapılması gereken en önemli şey ameliyatı gerçekleştiren doktorun tavsiyelerini iyi dinlemek ve bunları gerçekleştirmektir.

Burun Estetiği Ameliyatı Süreci Zor Mu?

Burun estetiği ameliyatı zor mu sorusu ameliyatı gerçekleştirmek isteyen hastalar tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Burun estetiği ameliyatı teknolojinin gelişmesi ve teknolojinin estetik cerrahi alanına dahil olmasıyla birlikte kolay bir hal almaya başlamıştır. Burun estetiği ameliyatı sadece estetik kaygılarla gerçekleştirildiği zaman 2 ile 2 buçuk saat arası sürmektedir. Ancak estetik kaygıların yanına sinüzit gibi sağlık problemlerinin eklenmesi halinde burun estetiği ameliyatı 6 ile 7 saat arasına kadar uzayabilmektedir. Burun estetiği ameliyatında uygulanacak tedavi yöntemi de ameliyat süresini etkileyebilmektedir. Örnek vermek gerekirse burun ucu ameliyatı burun kemiği ameliyatına göre daha kısa süren bir tedavi yöntemidir. Aynı zamanda bu iki ameliyatın beraber yapılması halinde de burun estetiği ameliyatının süresi uzayabilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Burun estetiği ameliyatı iyileşme süresi, hastanın doktorun tavsiyelerine uyup uymadığına, ameliyat öncesi ve sonrasında doktora doğru bilgilerin verilip verilmediğine, ameliyat kapsamında uygulanan tedavi yöntemlerine, yapılan ameliyatın şekline göre farklılık gösterebilmektedir. Burun estetiği ameliyatı sonrası ilgili kimsenin yaptığı işin niteliğine göre farklılık gösterse de, kişi 7 gün içinde işinin başına geri dönebilmektedir. Lens kullanan kimseler burun estetiği ameliyatından 3 gün sonra, gözlük kullanan kimseler ise hafif çerçeveli gözlük kullanımına 1 ay ağır çerçeveli gözlük kullanımına ise 3 ay sonra başlayabilmektedir. Burun estetiğinin tamamen iyileşmesi ise 6 ay ile 12 ay arasında sürmektedir. Kliniğimiz uzman ekibiyle birlikte burun estetiği ameliyatında hizmet vermektedir. Hizmetten faydalanabilmek için sizi kliniğimize bekleriz.

Op. Dr. Turgut Yüce – Burun Estetiği ve Sağlığı

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Lazer epilasyon tedavisi

Ütüleme epilasyon cihazı için karar verdiğinizde ilk olarak nelere dikkat edersiniz? Elbette işlevine ve verilen ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir