Anasayfa / ESTETiK / Burun Estetiği

Burun Estetiği

estetik
Burun estetiği ameliyatları ülkemiz dâhil, dünya üzerinde en fazla yapılan operasyonlar arasında. Doğuştan, genetik sebeplerden ve ya sonradan oluşan kusurlar sonucu, burnuyla sorun yaşayan pek çok insan bulunuyor. Şekil ve konum itibariye yüzün tam ortasında yer alan burun, yüz güzelliğini tamamlayıcı bir unsura sahip. Burundaki şekil bozuklukları sadece estetik açıdan değil, çoğu zaman sağlık açısından da sorun yaratabiliyor. Sağlıklı nefes alamama, tıkanıklık, horlama gibi problemleri tetikliyor ve gözaltı morlukları, yorgun bir yüz ifadesiyle pek çok insanı sıkıntıya sokuyor. Burun ameliyatları tüm bu sorunları ortadan kaldırıp, kişiye hem estetik, hem de sağlık açısından son derece konforlu bir hayat yaşama şansı veriyor.

Rhinoplasty olarak da geçen burun ameliyatları, Estetik International kliniklerinde, ameliyatsız yüz gençleştirme teknikleri arasında yer alan basit burun estetiği tedavisiyle de yapılabiliyor. Yapılan araştırmalar, burnunda estetik açıdan sorun olmasına rağmen, ameliyat olmaktan kaçan, sonrası iyileşme sürelerini göze alamayan, zamanı olmadığı için sürekli ileri bir tarihe erteleyen insanların varlığını gösteriyor. Neştersiz burun estetiği, klasik burun ameliyatlarının olası risklerini ve sonrasında yaşanan şişlik ve morluk gibi komplikasyonları yaşamadan, uygulamada kısa süre içerisinde yeni bir estetik burna sahip olmasını sağlıyor.

Medikal iplerle burnun uç kısmının kaldırılarak form verilmesi prensibine dayanan basit burun estetiği, Op. Dr. Bülent Cihantimur’un bu tarz nedenlerle operasyondan uzak duranlara alternatif ve kolaylık sağlıyor. Basit burun estetiğinde morluk, kesi izi, ödem gibi sorunlar yaşanmazken, operasyon ortalama 15-20 dakika içerisinde uygulanıyor. Bu sayede hasta ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilme konforunu yaşıyor.

Örümcek Ağı Estetiği, Cihantimur Yağ Transferi ve diğer ameliyatsız yüz gençleştirme teknikleriyle kombine olarak da yapılabilecek olan basit burun estetiği, son zamanların en fazla konuşulan estetik uygulamaları arasında yer alıyor. Sanılanın aksine burnun, yüz güzelliğinin en önemli unsuru olmadığını, saç, cilt, göz ve dudakların asıl ifadeyi verdiğini söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, sadece estetik açıdan sorun yaşanan bir burna sahip olanlara, basit burun estetiğini öneriyor. Basit burun estetiği lokal anesteziyle yapılan, tampon ve alçının olmadığı, burnunda radikal bir değişime ihtiyacı olmayan, burun ucu düşük herkesin düşünebileceği, pratik bir operasyon.

 

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Yağ aldırma

Yağ aldırma genellikle kadınların hem genç hem de orta yaşlarında vücutlarını aynada beğenmemeleri sonucu yaptırmak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir