Anasayfa / SAÇ BAKIMI / Bu Kıyafetler Kaza Affetmiyor

Bu Kıyafetler Kaza Affetmiyor

saglikli-giyim-modaGelecek sefer yorucu bir geceden sonra eve döndüğünüzde “Ayakkabılarım beni öldürüyor” dediğinizde belki de kesinlikle haklı olacaksınız. Seksi bluzunuzu tamamlayan vücudunuzu saran kot pantolondan yüksek topuklu şık ayakkabılarınıza kadar bütün kıyafetler tam bir sağlık ve güvenlik tehlikesi.
Sizi hastanelik edebilecek kıyafetler

Pantolonlar : Kaza istatistiklerine göre, her yıl meydana gelen 5.800 kaza pantolonlardan kaynaklanıyor. Pantolona takılıp düşmek, cildinizin fermuara sıkışması ve nikel butonlardan kaynaklanan alerjik rahatsızlıklar bahsettiğimiz kazaların nedenlerinden sadece birkaçı.

Terlikler : Tüm gün ayağınızda terliklerle dolaşmanın güvenli olduğunu düşünüyorsanız, terlikler yüzünden kayan veya merdivenlerden düşen insanların sayısının her yıl 47.000lere ulaştığını bilmenizde yarar var.

Yüksek topuklar : Bunlar bütün vücudunuzun dengesini bozmakla birlikte sırt hastalıklarına da sebep olabiliyor. Bunun yanında, yüksek topuklar 7.000 kadar insanı kırılmış ayaklar veya bileklerle hastanelik ediyor.

Uçuşan bluzlar : Her yıl yaklaşık 200 kişikıyafetinin alev almasıyla yaralanıyor. Barbekü partilerileri, yazın en tehlikeli olaylara neden oluyor. O yüzden alev alabilecek kıyafetlere karşı dikkatli olun.

Sizi tahriş edecek kıyafetler

Kadın külotu : Sıkı ve naylon çamaşırlar, pamukçuk ve sistit oluşmasına neden olacak ortam yaratabilir. Eğer, kaşınma veya tuvaletinizi yaparken asit gibi bir acı hissediyorsanız pamuklu iç çamaşırlarını kullanmaya başlamalısınız.

Kumaşlar : Eğer, alerji veya astımınız varsa; naylon, polyester ve akrilikten yapılan kumaşlar vücuduzun ısıtmasıyla kimyasal bir buhar oluşturabilir. Birçok insan yündeki lanoline alerjisi olduğunu düşünür. Fakat, bu sadece kıyafetin darlığından kaynaklanan tahriştir. Diğer kumaşlara alerjileriniz varsa pamuklu giysileri kullanmayı tercih etmelisiniz.

Sizi sakatlayacak kıyafetler

Sütyenler : Eğer, nüfusun çoğunluğu gibi yanlış beden sütyen kullanıyorsanız, uzun süreli göğüs ağrısı ve sırt ağrısı riskiyle karşı karşıyasınız demektir. Uzmanlar, sütyen alırken ölçünün bir uzman tarafından alınmasına dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

Kot pantolonlar : Daracık kotların korseden hiç farkı yok. Belinizin sıkı bir şekilde sarılması o bölgedeki kasların zayıflamasına ve omurganın düz tutulmasını zorlaştırmasına sebep olabilir.

Sağlık uyarısı gerektiren kıyafetler

Kuru temizleme yapılmış herhangi bir kıyafet : Kuru temizlemeden yeni gelmiş kıyafetlerinizde bayıltacak kadar keskin bir koku hissettiniz mi? Çabuk camları açın, hemde hemen! Bu bayılmalara, kadın hastalıklarına ve bazı durumlarda ölümlere bile sebep olan tetrakloroetilen isimli kimyasal bir maddedir. Yapılan araştırmalar, kuru temizleme işinde çalışan hastaların normale göre daha fazla kadın hastalıklarına yakalandığını gösteriyor.

Ölüme sebep olan kıyafetler

· 1999’da Londra’nın Hyde Parkı’nda iki kadın şimşek çarpığında underwired sütyenlerinin elektrik almasından dolayı öldü.
· 25 yaşındaki Japon bir öğretmen, ders anlattığı esnada yüksek topukları yüzünden platformdan düşerek kafatasını kırdı.
· 1999’da New Yorklu bir hırsız, bir dükkanın camını kırmaya çalışırken kazağının metal parçasına takılmasıyla boğularak hayatını kaybetti.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Saç Kırıklarının Nedenleri

Bu makalede saç kırıklarının önlenmesi amaçlı saç türünüze yönelik 2 metot bulunuyor Sıcak Yağ Bakımı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir