Anasayfa / HABER MAGAZiN / Bornozun Cilt Sağlığı İle İlgisi

Bornozun Cilt Sağlığı İle İlgisi

 

Sağlık konusunda yaptıklarımız her zaman bizi daha kaliteli bir yaşama doğru yöneltir. Çünkü daha sağlıklı olarak daha uzun ve kaliteli yaşarız.

Bunun için elimizden gelenin en iyisini yapmak adına her zaman cömert davranırız. Çünkü söz konusu olan sağlığımızdır. Sağlıklı olmak için tüm ekonomik imkanlarımızı da seferber ederiz. Öyle ki sağlıklı olmadığımız zaman paranın da bir anlamı kalmaz. Buna anlam katmak için paramız varken de sağlığımıza önem göstermemiz gerekir. Bazen çok büyük şeyler olur bazen de çok ufak şeyler ile sağlığımıza sahip çıkmış oluruz. Bu yolda ufak ya da büyük demeden sağlığımızla ilgili olan her şeye önem göstermemiz gerektiğini anlarız. Bazen bazıları sağlıkları hakkında ufak şeylere önem vermezler. Ama bilmezler ki ufak şeyler zamanla büyük şeylere dönüşür ve sağlığımızı tehdit eden önemli bir şey oluverirler. Bundan hareketle ufak ya da büyük demeden sağlığımızla ilgili her şeye dikkat etmeliyiz. Kaybettiğimiz zaman değerini anladığımız bir şey olan sağlık bize her zaman kötü dersler verir.

Bu derslerin boyutunun küçük olması için elimizden gelen her şeyi zamanında yerine getirmeliyiz. Eğer biraz geç kalırsak ödeyemeyeceğimiz faturalar karşımıza gelebilir. Bunu yaşamımızla ile ödeyebiliriz. Bu noktada yukarıda da bahsettiğimi ufak olarak görülen sağlık tehditlerinden birinden söz edeceğiz. Öyle ki bu ufak diye gördüğümüz bir şey zamanla sağlığımızı tehlikeye atacak bir şeye dönüşecektir. Özellikle banyo sonrasında ıslak kalan cildin hemen kurutulmazsa kuruyacağı yönünde bir bilgi vardır. Yani duş sonrasında güzel bir bornoz ile vücudunuzu kurulamaz iseniz, vücudunuz nemli olmayacak hemen kuruyacaktır. Bu da büyük bir cilt sorununa gelecekte davetiye çıkaracaktır. Yapılması gereken çok nettir. Duş aldıktan sonra hemen hiç vakit kaybetmeden ıslak vücudunuz üzerine bornoz giyerek vücudunuzu kurulayacaksınız. Bunun ardından vücudunuzun nem dengesini sağlamış olacaksınız. Eğer bunu yapmazsanız kuru bir cilt ile hayatınızın sonuna kadar savaşmak zorunda kalabilirsiniz. Bir bornozun nasıl da hayat kurtarıcı olacağını bu şekilde anlayabilirsiniz. Eğer bunu uygulamazsanız yaşlılığınızda başınıza gelecek cilt sorunları ile uğraşmak zorunda kalırsınız.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir