Anasayfa / KİLO VERME ZAYIFLAMA / Bitkilerle Zayıflama

Bitkilerle Zayıflama

Zayıflama yöntemleri arasında en çok başvurulan ve en güvenli kaynak bitkilerdir. Hangi bitki çeşidini, hangi miktarda, ne şekilde tüketeceğinizi bilirseniz sağlık bir şekilde zayıflaya bilirsiniz.Tabiki bu biraz sizede kalmış eskiden yediğiniz her şeyin üçte biri kadar yerseniz buylece zayıflamanız daha kolay olur ve heryemektede yemiş olursunuz.

· Mantar: Mantarın içeriğinde yağ oranı yok denecek kadar az ve kolesterol bulunmadığından mantar, sağlıklı bir diyet listesinin ilk sırasında yer almalıdır. Mantar içinde yoğun olarak bulunan A, C, D vitaminleri ve zengin minerallerin, sağlıklı beslenmede önemli bir yeri vardır. Hafif lifli yapısıyla midede hazmı ve bağırsaklar tarafından emilmesi kolaydır.

· Ananas Suyu: Yağ yakıcı, idrar söktürücü ve vücudu toksinlerden arındırıcı etkiye sahip olan ananas suyu selülit tedavisinde de kullanılıyor.

· Kırmızı biber: Az miktarda tüketeceğiniz kırmızı biber, vücut ısınızın artmasını sağlar. Vücut ısınızın artması sayesinde metabolizmanız da hızlanır.

· Yoğurt: %61 oranında yağ yakıcı özelliği ile formda kalınmasını sağlar.

· Somon balığı: İçerdiği zengin iyot sayesinde, tiroit hormonunun salgılanmasında etkilidir. Bu şekilde tiroit dengenizi kurmanıza yardımcı oluyor.

· Adaçayı: Zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.

· Yeşil çay: Yağ oluşmasını yavaşlatır, enerji kullanımını hızlandırır.

· Zencefil: İçerdiği gingerol sayesinde metabolizmanın fazla çalışmasını sağlar ve sindirimi hızlandırır.

· Fesleğen: Vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor. Üçindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.

· Tarçın: İştah dindirme özelliğine sahip olan tarçın, yağ yakımını hızlandırır.

· Limon: İçerdiği C vitamini sayesinde yağların kolay yakılmasını sağlar.

· Sarımsak: Kan dolaşımına ve sindirime yardımcı olur.

· Maydanoz: Metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor.

· Kekik: Sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere zindelik veriyor.

· Biberiye: Sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.

· Sinameki: Kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Bebeğinizin Gelişimi Boy Ve Kilo Artışları

Ağırlık: Yeni doğan çocuklarda, üç-beş gün içinde , normal koşullarda doğum kilosunun % 10’unu vermekte. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir