Anasayfa / HABER MAGAZiN / Bir bardak içki bile zararlı

Bir bardak içki bile zararlı

Fransız Le Figaro gazetesi; alkolün az oranda tüketilmesi halinde sağlığa faydalı olduğu yönündeki inancın yıkıldığını, günde bir bardak alkolün bile kansere yakalanma riskini yüzde 168 oranında artırdığını yazdı.

Gazete, “Azcıkta olsa içmeyi sevenlere ve bunun makul olduğunu düşünenlere kötü bir haber” yorumuyla verdiği haberde, son bilimsel araştırmaların kanser riski içermeyen alkol tüketimi olmadığını ve günde bir bardak şarabın bile türüne göre yüzde 9 ila yüzde 68 oranında kanser riskini yükselttiğine dikkat çekti.

Fransız Bilimsel Gıda Araştırmaları Enstitüsü’nün yedi bin kişi üzerinde yaptığı ve önceki doktorlara dağıtılan sonuçlara dayanan makalede “90’lı yıllarda, alkolün azının sağlığa faydalı olduğu düşünülüyordu. Zaman değişti…Şarabın kalbe iyi olduğu bile tartışılmaya başlandı” deniyor. Araştırmaya göre, günde bir bardak alkol, ağız, gırtlak ve boğaz kanseri riskini yüzde 168 artırıyor.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir