Anasayfa / TAKI HOBi / BEŞ TAŞ PIRLANTA YÜZÜKLER

BEŞ TAŞ PIRLANTA YÜZÜKLER

 

Beş taş pırlanta yüzükler oldukça afili pırlanta modellerindendir. Genellikle evliliğin ileriki yıllarında tercih ediliyor olsa da, aslında üzerinde bulunan 5 adet taşın anlamı aşk, içten bağlılık, huzur, yüreklilik ve berekettir. Bu duyguları taşıdığınızı, iletmek istediğiniz hayat arkadaşınıza alacağınız 5 taş pırlanta, sizin için bu görevi layıkıyla üstlenecektir.
Beş taş pırlanta, görenleri büyüleyecek, bulunduğu her ortamda dikkatleri üzerine çekecek kadar gösterişlidir. Bunun sebebi elbette bir değil beş ayrı pırlantayı birden üzerinde taşıyor olmasıdır. Bu nedenle, beş taşlı pırlanta takıyor olmak, bir ayrıcalıktır. Sanki bir taç gibi parmağınızı süsleyecek pırlantalar, görenlerin gözlerini sizden alamamasını sağlayacak.
Beş taş pırlanta yüzüklerin pek çok modeli bulunmakta. Ancak pırlanta yüzük satın alınırken dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılar da bulunuyor. Örneğin bir pırlantanın büyük görünüyor olması onun gerçekte büyük ve değerli olduğu anlamına gelmez. Zira pırlanta kesim teknikleriyle dışarıdan bakıldığında büyükmüş hissi uyandırabilir. Onu büyüklüğü konusunda değerli kılacak olan şey, karat olarak ifade edilir. Yani yoğunluğu diyebiliriz. Alınan pırlantanın karatı ne kadar büyükse yüzük o kadar değerli ve o değerde de pahalı olacaktır. Bir karat ortalama 200 miligram eder.
Öte yandan almak istediğiniz pırlantanın ışıltısı da o pırlanta hakkında size ip ucu verecektir. Ne kadar çok ışıldıyorsa o kadar iyi bir taş olduğu anlaşılacaktır. Ve elbette sertifikalı bir pırlanta yüzük almak da dikkat edilmesi gereken, öncelikli kurallardandır. thales pırlanta ‘da sertifikalı, aradığınız kriterlere uygun pek çok kaliteli ve güvenilir pırlanta bulmanız mümkün.
Sertifikalar pırlantanın sertifikası ve ürünün sertifikası olmak üzere ikiye ayrılır. Bu sertifikalar pırlantanın rengini, berraklığını, ağırlığı ve benzeri bilgileri içerir. Şayet 0.30 karat ve üzeri pırlanta alacaksanız uluslararası sertifikaya sahip olmasına özen gösteriniz.
Uluslar arası sertifikalar
HRD (hoge raad voor diamand): Belçika
GIA (Amerika gemoloji enstitüsü): Amerika
IGI (uluslararası gemoloji enstitüsü) : Belçika
AGSL (Amerikan mücevher sosyetesi laboratuvarları) : Amerika
IDL (Uluslararası pırlanta laboratuvarları)
 

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Tektaş pırlanta

  Yeryüzünün en değerli taşlarından bir tanesi olan pırlanta, dudak uçuklatan rakamlar ile karşımıza çıkmaya ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir