Anasayfa / BEBEK BAKIMI / Bebeğinize banyoyu sevdirin

Bebeğinize banyoyu sevdirin

Bebeğiniz ister banyo yapmaktan hoşlansın, ister hoşlanmasın, bu zamanı her ikinizin de hoşlanacağı, eğlenceli bir aktiviteye dönüştürmek mümkün. Onun hoşuna gidecek oyunları bilmeniz keyif alması için yeterli olacaktır.

Gün sona ererken yaptıracağınız bir banyo, bebeğinizin gevşemesini ve daha kolay uyumasını sağlar. Üstelik banyo zamanı, bebeğinizle geçirebileceğiniz en eğlenceli zamanlardandır. Birlikte pek çok oyun oynayabilirsiniz. Eğer sudan hoşlanmıyorsa, bu oyunlar ona suyu sevdirmenizde de yardımcı olacaktır.

İşte bebeğinize banyo yaptırırken birlikte oynayabileceğiniz bazı oyunlar…

Şelale
Bebeğinizi kaymayacak şekilde göğsünüzde tutarken, diğer elinizle biraz su alıp, bebeğinizin göbeğine hafif hafif damlatın. Damlalar halinde düşen su, çocukların çok hoşuna gider.

Haydi yüzelim
Bebeğinizi karnından tutup sanki yüzüyormuş gibi hafif hafif suya sokup çıkarın. Bunu yaparken yüzünü suyun üzerinde tutmaya özen gösterin.

Şaplatmaca
Bebeğinize ellerini su yüzeyine vurarak nasıl şaplama sesleri çıkarabileceğini gösterin. Bu, çocukların en sevdiği oyunlardandır. Çıkan ses ve sıçrayan su onlar için büyük neşe kaynağıdır.

Sünger oyunu
Bebeğinizin küvetine birkaç tane sünger atın. Bebekler dokunmayı severler, sünger de yumuşak olduğu için, bebek için sıkıp oynayabileceği mükemmel bir banyo oyuncağıdır. Yaşı daha büyük olan bebeklerse, plastik bardak ve kapları suyla doldurmaktan hoşlanırlar. Ayrıca oyuncak çaydanlıklarla plastik şişeler ve hunilerle elekler de çocukların sevdiği oyuncaklardandır.

Köpük zamanı
Bebeğiniz çok küçük değilse, bebekler için özel olarak hazırlanmış banyo köpüğü, banyo anına keyif katar. Yalnız bebeğinizin kaymamasına dikkat edin.

Ördeği kim sevmez ki?
Suda yüzen oyuncak gemiler, yelkenliler ve ördekler, çocuğunuzu onlara ulaşmaya ve onları tutmayı çalışması için teşvik eder.

Paylaşmak gerek
Banyoyu bebeğinizle paylaşın. Bebeğiniz için, kendisiyle olduğunuzu bilmek rahatlatıcıdır. Ayrıca anne ve bebek arasındaki dokunsal temas, her iki taraf için de hoş ve yakınlaştırıcı bir deneyimdir. Suyu bebek için uygun bir sıcaklığa getirin. Dirseğinizi suya sokarak sıcaklığı kontrol edebilirsiniz. Banyoya önce siz girip, eşinizden onu size vermesini isteyin. Banyodan çıkarken de bebeği sizden o alırsa, daha rahat olursunuz.

Bebeğinizi bir dakikalığına bile olsa suda yalnız bırakmayın. Banyo desteği ve kaymayı önleyen lastiklerden kullanarak tedbiri artırabilirsiniz.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Çocuğunuz küfür ediyorsa ne yapmalısınız ?

Arkadaşlarınız gelmiş. Güzelce çayınızı içiyorsunuz ki, çocuğunuz tüm sevimliliğiyle gelip bir iki küfür sözcüğünü birbiri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir