Anasayfa / BİTKİLERLE TEDAVİ / Bamya Suyunun Faydaları

Bamya Suyunun Faydaları

Bamya Suyunun Faydaları
Bazı sebzelerin kendilerini tüketsek de sularının şifalı olduğunu bilmeyiz . Soğan suyu , limon suyu benzeri suların yakınında bamya suyu da son günlerde fenomen olmaya başlayan sebze suları içerisindedir . Bamya geçmişten günümüze uzunca yıllardır mutfaklarda ve tıbbi amaçla kullanılan bir sebzedir . Yüksek oranda C ve K vitaminleri içerir bamya sindirimi rahatlatır , mide ve bağırsakların savunmasına destekçi olabilir .
Bamya Suyu Faydaları Nelerdir?
Şeker Rahatsızlığı Olanlar Dikkat!
Şeker rahatsızlığı pekçok bireyin kabusu gibidir . Bu huzursuzluk bedendeki öbür organları etkileyerek öbür organların da rahatsızlanmasına gerek olabilmektedir . Bu yüzden diyabet rehabilitasyonu epeyce kocaman önem taşır . Bamya suyu ile yüksek şekeri düşürmek mümkündür . 2 hafta benzeri bir zaman düzenli olarak tüketildiğinde şekerin düşmesine yardım eder .

Böbreklere Fayda Sağlar!
Diyabet rahatsızlığı nedeniyle özellikle böbrekler çok etkilenir . Böbrek hastalığına yakalanan kişiler kontrol edildiğinde bir an önce hemen yarısı şeker rahatsızlığı sonucu böbrek hastalığına yakalanmıştır . Bamya suyu bedendeki şeker oranını normal bir seviyede tutarak böbreklere etki etmesini engeller . Yapılmış Olan bir çalışmaya göre bamya tüketen kişilerde tüketmeyenlere göre daha az diyabet ve böbrek rahatsızlığı gözlemlenmiştir .

Kalbinizi Koruyun!
Şeker hastalığının etkilediği öbür bir organımız ise kalptir . Şeker rahatsızlığı tedavi edilmezse kalp amaçlı de zararlı duruma gelebilir . 2008 yılının nisan ayında yapılmış olan bir çalışmaya göre bamya tüketen bireylerin tüketmeyen kişilere göre yüzde 10 daha az kalp hastalığına yakalanma oranı olduğu ortaya çıkmıştır .

Kolesterolü Düzenlemeye Yardım Eder!
Deneysel Biyoloji Amerikan Dernekleri Federasyonu Dergisinde yayınlanan bir çalışmaya göre bamya özünün kolesterolü düşürdüğü belirtilmiştir .

Solunum Yolları Rahatsızlıklarına Karşın Bamya Suyu!
Bu şifalı su solunum karayolu rahatsızlıklarına karşın fayda sağlar . Mukoza iltihabını tedavi etmeye destekçi olabilir . Öksürük ve boğaz ağrısına da iyi ciro . Bu etkiler amaçlı bamyalar suyun içerisinde kaynatılır ve bamyalar alındıktan daha sonra kalan su ılık duruma geldiği zaman içilir .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Elma sirkesinin faydaları

Elma sirkesinin bilmediğiniz bir çok faydası var. Her yerden çok ucuza temin edebileceğiniz bu sirke ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir