Anasayfa / BEBEK BAKIMI / Bakıcı arayışına son

Bakıcı arayışına son

Çalışıyorsanız, ailenizden biri çocuğunuza ilgilenemiyorsa, bir çocuk bakıcısı bulmanız gerekebilir. Oysa en değerli varlığınız olan çocuğunuzu, tanımadığınız birine emanet etmek de çok zor. Ama artık endişeye gerek yok.Bugünlerde bakıcı arayanlar, çocuklarına uygun bakıcıyı bir türlü bulamayanlar bu bölüm sizin için.

Son yıllarda çalışan anne sayısının artmasıyla birlikte, çocuğa nasıl bakılacağı konusu gündeme geliyor. Bu noktada anne ve babaları uygun bakıcı bulabilmeye çalışıyorlar. Ancak bakıcı bulmak çok da kolay değil. Üstelik bakıcı kelimesi birçok ailede farklı çağrışımlar yapıyor. Bazı anneler sadece çocuğuyla ilgilenmeleri, bazıları ise hem ev işleri hem de çocuğun bakımına yardımcı olmaları için bakıcı istiyor. Birçok bakıcı bulma şirlketi sizler için  Çalışan bir anne ve aynı zamanda tekrar anne adayı olmanın verdiği hassasiyet ve deneyimle ailelere istedikleri niteliklere uygun bakıcı bulma konusunda yardımcı oluyor.

Uygun bakıcı nasıl seçiliyor?
Bu görüşme sırasında bakıcı adayı bir form dolduruyor. Bu formda bakıcı adayı olan kişinin öğrenim durumundan, sigara içip içmediğine, referanslarından, iş deneyimine kadar pek çok soru soruluyor. Bunun sonucunda önce bakıcı adaylarına ön eleme yapılıyor.. . İsteyen aileler için birlikte ev ziyareti yapılıyor…İşe kabul edilen kişilerden ise sabıka kaydı, ikametgah, sağlık raporu gibi gerekli belgeler isteniyor. Bu kişilere oryantasyon eğitimi veriliyor. İsteğe bağlı olarak adaylara ilk yardım eğitimi veriliyor.

Kimler bakıcı olarak kabul ediliyor?
 Anaokulu öğretmeni ve hemşire gibi sadece bebek ve çocuk bakmayı tercih eden adaylar da olurken, en az lise mezunu olmak kaydıyla ev işlerinde de yardımcı olmak isteyen kişiler de kabul ediliyor. Aileler; aylık, yatılı, sadece gece ve hafta sonu şeklinde istedikleri zaman diliminde bakıcı tercih edebiliyorlar. Üstelik isteyen aileler gerek kendileri için, gerekse bakıcıları için ilk yardım, pedagoji ve oryantasyon eğitimi talep edebiliyorlar.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Çocuğunuz küfür ediyorsa ne yapmalısınız ?

Arkadaşlarınız gelmiş. Güzelce çayınızı içiyorsunuz ki, çocuğunuz tüm sevimliliğiyle gelip bir iki küfür sözcüğünü birbiri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir