Anasayfa / KİLO VERME ZAYIFLAMA / Baharda Metabolizma Hızlandırma Yöntemleri

Baharda Metabolizma Hızlandırma Yöntemleri

Merhaba sitemizin sevgili ziyaretçileri baharda metabolizma hızlandırma metotları nelerdir ile ilgili derlemelerle karşınızdayız . İnsanlar yaşanan mevsim değişiklikleri neticesinde bilhassa ilgisiz kış aylarının sonu bahar aylarına selam dediğimiz günlerde bahar yorgunluğu ile isteksizlik hissine ekstradan kapılacağından ve metabolizma hızlarının yavaşlaması neticesinde meydana gelen kilo artışı amacıyla yaşam kaliteleri düştüğünden sıkıntı yaşamaya başlarlar . Bununla beraber az enerji harcama ve kış mevsiminde soğuğundan dolayı meydana gelen hareketsiz yaşamın tesirinden dolayı egzersiz yapma süresi ile aktiviteler azalmıştır .

Baharda Metabolizma Hızlandırma Metotları Baharda Metabolizma Hızlandırma Yöntemleri

İnsanlar kış aylarında bu durumlardan dolayı aldıkları kilolardan arınmak , bir an daha önce ideal kiloya kavuşmak uğruna sağlıklarının tehlikeye girmesi pahasına kontrolsüz ve vücut yapılarına uyumsuz diyetler yaparak sıhhat sorunları yaşayabilirler . Yapılmış Durumda Olan bir denetim sonucu olarak Amerikalı kadınların nerede ise yarısının bu şuursuz diyetler amacıyla bir çok kez olarak kilo alıp verme problemi yaşamalarına ne nedenle durumda olan diyetleri yaptığı saptama edilmiştir . Bu halinde uzunca vadeli veya daimi sıhhat meselelerini yaşamalarına ortam hazırladığı belirtilmektedir . Kısacası vatandaşların rastgele bir profesyonel tavsiyesi almadan ve rastgele bir kontrol yaptırılmadan kullanılan tıbbi veya olmayan yollarla yaptıkları düşük kalorili diyetler yardımı ile kilo verseler bile itinalı beslenme mahaline yanlışlık tüketim alışkanlıklarına ilişkili olarak kilo alarak sıhhat sorunları yaşamaktadır . Peki , zayıfladıktan hemen peşinden benzer kilo düzeyinde kalabilmek amaçlı ne yapılmalıdır . Önce vücudumuzun mevsimsel değişikliği farklılık etmesi ile aldığı enerjinin bir bölümünü stoklayıp daha az yaktığını sıkı bilmeliyiz . Bunun amaçlı vücut ile düşen ortam ısısı içinde denge sıkı kurulmalıdır . Başka Bir Deyişle vücudunuz her süre kendisi ısısını balansta tutmak amaçlı kullandığı enerjiyi balansta ve kontrol altında tutmalıdır . Kortizol ismi verilen hormonun vücudun yağ dokusunun artırılarak soğuğa karşın insan vücudunun ısısını balansta tutmayı sağladığından mevsimsel değişiklik evrelerinde bir miktar kilo verilmesi normal olarak karşılansa da insanın sürdüreceği beslenme ile egzersiz uygulamasında istikrarı yakalaması sıhhat ve metabolizma hızı amaçlı mühimdir . Bunun içerisinde gün içerisinde 1/2 saat civarı yürüyüş ile öğle ve akşam öğünlerinde tatbik edilen beslenme programına ayrıyeten salata kullanımı kilonun sabitlenmesine kolaylık sağlayacaktır .

Sabahları hafif kahvaltı yapılarak ara öğünlere önem verilmeli ve meyve , süt , yoğurt benzeri besinlerin tüketimine uyarı edilmelidir . Hemen Peşinden tekrardan hafif öğle yemeği başka bir deyişle bol salata yakınında 1/2 porsiyon sebze , bir bardak yoğurt ve ansızın çok kaşık pilav yenmelidir . Bilhassa pirinç muhtevanında yer alan vitamin ve minareller nedeni ile mevsim değişikliklerinde vücudun dengesinin korunması tarafından mühim bir tüketim maddesidir . Akşam yemeği ile öğle yemeği içinde yenecek ara öğün yardımı ile akşam masaya çok açlık hissetmeden oturulması ve hem lüzumsuz ve hem de çabuk besin tüketilmesini engeller . Mevsim değişikliği boyunca mevsiminde çıkan sebze ve meyvelerin C vitamini tarafından zengin olması nedeni ile yapılmış durumda olan rejim tarafından faydalı olacağından mühim yer meblağ . A , B1 , B6 , B12 vitaminlerince zengin durumda olan besinlerin alınması başka bir deyişle turunçgiller , yeşil yapraklı sebzeler ile muz , limon tercih edilmelidir . Bununla Beraber portakal , mandalina ile limonun C vitamini oranından daha çok C vitamini içerir yeşil ve pul biber , kuşburnu , maydanoz , kivi tüketimine mevsim değişikliklerinde olası olduğunca daha çok yer bölünmesi gerekir . Unutulmamalıdır ki anında her mevsim değişikliklerinde insanlar vücutlarında kesinlikle belli bir yorgunluk duygusu duyarlar , bundan dolayıdır ki insanlar balanslı beslenme ve spor alışkanlıklarını hiç bırakmamalı , mevsim değişikliklerine uyumlu besinleri başka bir deyişle tertemiz gelen mevsimde çıkan kıtır sebze ve meyveleri tercih etmeleri gerekir . Bununla Beraber uygulanması mümkün beslenme programlarını mutlak suretle profesyonel kontrolünde yapmalıdırlar .

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Bebeğinizin Gelişimi Boy Ve Kilo Artışları

Ağırlık: Yeni doğan çocuklarda, üç-beş gün içinde , normal koşullarda doğum kilosunun % 10’unu vermekte. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir