Anasayfa / BİTKİLERLE TEDAVİ / Bağışıklık güçlendirici süper bitkiler

Bağışıklık güçlendirici süper bitkiler

Bağışıklık güçlendirici süper bitkiler
Bağışıklık sisteminin güçlenmesi , bizim hastalıklara karşın ek olarak kuvvetli bir bünyeye sahip olmamızı olanağı sağlar . Bağışıklık sistemimiz enbaşta kanser olmak üzere grip , soğuk algınlığı , alerjiler benzeri bütün hastalıklar ile savaşır . Bağışıklık sistemini güçlendiren bitki ve baharatlar vardır . Bu bitki ve baharatlar yardımıyla bağışıklık sisteminiz kuvvetlenecek ve hastalıklara karşın kuvvetli olacaksınız . İşte , liste ;

Zencefil:

Zencefil , anti bakteriyel , iltihap azaltıcı , ateş düşürücü ve ağrı kesici niteliğine sahiptir . Yetişkinlerde ve bebeklerde hazmı kolaylaştırır . Gebelikte mide bulantısı ve kusmayı engeller . Zencefil , bağışıklık sistemini güçlendiren iyi bir bitkidir . Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı ve gripte kullanılmalıdır .
Biberiye:

Biberiye çok kuvvetli bir antioksidandır . Antioksidanlar , kanser enbaşta olmak üzere çok hastalıkla savaşmamızı sağlarlar . Biberiye içerisinde bulunan kimyasallar yardımıyla , Alzheimer ve felci önler . Kış aylarında kıtır yaprakları ya da kurutulmuş yapraklarından yapılmış olan çay bağışıklığı kuvvetlendirir ve soğuk algınlığı ve gripte iyileştirme edicidir .

Sarımsak:

Sarımsak bakteri , mantarlara karşın savaşan kuvvetli bir bağışıklık güçlendiricidir . İçinde bol kükürtlü bileşikler meydana gelen sarımsaktan günde bir diş civarı kıtır tüketmek soğuk algınlığına sıkı ciro . Midede meydana gelen mide kanseri ve ülserine sıkı ciro . Bununla Birlikte tansiyonu dengeler .
Karanfil:

Karanfil ağrı kesici ve mikrop öldürücü etkiye sahiptir . Kuvvetli bir bağışıklık kuvvetlendiricidir . Özellikle yaşlanma etkilerini yavaşlatması , kırışıklıklar ve katarakt oluşumunu engellemesi sebebi ile kuvvetli bir antioksidandır .

Fesleğen:

Fesleğen içerisinde bulunan bioflavonoid ve apigenini bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve kansere savaş açar . İnsanlarda lösemi hücresinin gelişmesini engellediği , kanserli hücreleri öldürdüğü , iltihap karşıtı ve adele rahatlatıcı olduğu bilinmektedir .

Kekik:

Kekik suyu ve çayı akciğerlerde ki bronşları temizler . Ağızda meydana gelen bakteri ve plakları önler . Kekik , kuvvetli bir antioksidandır ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir .

Zerdeçal:

Kansere ve iltihaplara savaş açan zerdeçal , artirit kaynaklı ağrıları , nezle , soğuk algınlığını iyileştirme eder . Bağışıklık sistemi hücrelerini süratle kuvvetlendirir ve bu nedenle kullanılması öneri edilir .

Mantar:

Mantarların bazıları bağışıklık sistemini süratle kuvvetlendirir . Özellikle , maitake ve shiitake mantarları kansere karşın bir birlik kimyasallar içeren . Beta glucan ve polisakkaritler içeren bu mantarlar , kanserli hücreleri öldürür , beden direncini arttırır . Bununla Birlikte virüs kaynaklı enfeksiyonları iyileştirme eder .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Elma sirkesinin faydaları

Elma sirkesinin bilmediğiniz bir çok faydası var. Her yerden çok ucuza temin edebileceğiniz bu sirke ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir