Anasayfa / FORMUNUZU KORUYUN / bacak baldır kalça göğüs boyun egzersizi hareketleri

bacak baldır kalça göğüs boyun egzersizi hareketleri

Tutun ki, bir anlık bir heyecanla egzersiz yapmaya karar verdiniz. Eee nereden başlayacaksınız?
Sağlıklı bir çalışma için, ısınma gibi gevşeme bölümü de şarttır. Çünkü, ısınma egzersizleriyle nasıl vücudunuzu esas çalışma için hazırlıyorsanız, çalışmanın bitiminde de, aynı şekilde vücudun adaptasyonunu sağlamanız ve nabzı yavaşlatmanız gerekir.    
Kalça ve kasıklar

Gevşeme egzersizleri
Eğer bir maraton koşucusu, bitiş çizgisini geçtikten sonra gidip hemen otursdaydı, bir daha ayağa kalkması biraz zor olurdu. Yoğun bir egzersizin ortasında birdenbire duruvermenin kasları kitlemek gibi bir etkisi vardır. Bunu önlemek için, çalışmanın sonunda hafif egzersizler yapmak yararlı olacaktır. Bu esneme egzersizleri, kasları gevşetir ve böylece kas ağrısının önüne geçilmiş olur. Egzersizleri kontrollü bir şekilde ve yavaşça yapın. Çalışmadan bir sonuç alabilmeniz için hareketi doğru yapmanız hızlı yapmanızdan daha önemlidir.

  Sol elinizi sol dizinize destek olarak koyup, bacağınızı 90 derecelik bir açıyla kırın. Sağ elinizi de yere koyarak, sağ bacağınızı esnetin. Bunu yaparken, ayak tabanınız tam olarak yere bassın. Daha sonra diğer bacakla tekrarlayın. Bu egzersizin süresi yaklaşık 20 saniyedir.

 


Baldır kasları

  Sol bacağınızı ileri doğru adım alır gibi dizden kırın. Sağ bacağınızı, tabanınız yere tam olarak basacak şekilde dizden kırın. Bunu yaparken sırtınızı düz tutun. Her iki elinizi de sol bacağınızın üzerine koyup destek verin. Daha sonra diğer bacakla tekrarlayın. Bu egzersizin süresi yaklaşık 20 saniyedir.

 

Üst bacaklar

  Sırtınızı dik tutarak sol ayağınızı kalçanıza getirip, ayak bileğinizden tutun. Ancak topuğunuz kalçanıza değmesin. Daha sonra diğer bacakla tekrarlayın. Bu egzersizin süresi yaklaşık 20 saniyedir.


Boyun

  Bacaklarınız hafifçe açık ve dizlerden hafifçe kırık bir şekilde durun. Başınızı önce sol, sonra da sağ omzunuza doğru yatırın.
Bu egzersizin süresi yaklaşık 10 saniyedir.

Göğüs ve omuzlar

  Bacaklarınızı dizlerden hafifçe kırın, karın kaslarınızı sıkın ve omuzlarınızı gevşek tutun. Daha sonra kollarınızı kalçanızın arkasından geriye doğru uzatarak, ellerinizi kenetleyin ve kürek kemiklerinizi birbirine yaklaştırmaya çalışın. Bu egzersizin süresi yaklaşık 10 saniyedir.

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

İştahınızı azaltmanın yolları

Yemek aralarında mutfağı turluyor, yemekten sonra bile buzdolabının önünden ayrılamıyor, akşam üstü çaylarında ve gecenin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir