Anasayfa / HABER MAGAZiN / Ayakkabı vurmasına çağre tabiki var

Ayakkabı vurmasına çağre tabiki var

 

Yüksek topuklu sivri burunlu şık bir stiletto ya da şirin mi şirin bir babet aldınız ama giymeye cesaret edemiyor, ayağınıza vurmasından mı korkuyorsunuz? Haklısınız.

Kabul ediyoruz ki ayakkabı vurması çok acı veren ve ayak sağlığına zararı olan bir durum.

Ancak alabileceğiniz basit önlemlerle bu durumu engellemek mümkün. Hem o çok severek ayakkabılarınızı doya doya giymek hem de ayağınızın rahat etmesini sağlamak aslında çok basit.

İşte o basit ama hayat kurtaran öneriler;

Alışana kadar evde giyin

Ayakkabınızın ayağınıza vurmasının başlıca sebebi, hiç giyilmediği için sert olması ve ayağınızın şeklini almamaış olmasıdır. Bu nedenle yeni aldığınız ayakkabınızı önce evde bir süre giyin ki ayakkabınız yumuşayıp ayağınızın şeklini alsın. Sakın ha yeni aldığınız bir ayakkabıyı aynı gün giyip dışarı çıkmayın!

Doğru numarayı seçin

Ayak numaranız 39 ama beğendiğiniz ayakkabının son kalan çifti 38 numara ise ayağınızı o ayakkabıya sokmaya çalışmayın! Evet onu çok beğenmiş olabilirsiniz ve küçük ayakların daha güzel göründüğünü düşünebilirsiniz ama yanlış numara ayakkabı giymek parmaklarınızda ve topuklarınızda yaralara yol açar ve ayak sağlığınızı olumsuz etkiler. Bu nedenle her ne olursa olsun ayağınızın doğru numarasına göre seçim yapın.

Ayakkabınızı kalıpta bekletin

Yeni aldığınız ayakkabınızı bir gece kalıpta bekletmek, giydiğinizde ayağınızın daha rahat olmasını sağlayacaktır. Bu işlem için nemli gazete kağtlarını ayakkabınızın içine sıkıca doldurup bir gece bekleterek kendiniz de yapabilirsiniz.

Vazelin mucizesi

Ayakkabınızın ayağınıza vuran yerine bir miktar vazelin sürerseniz o bölgenin yumuşamasını sağlayarak ayağınıza vurmasını engellemiş olursunuz. Bu formül özellikle deriden yapılan ayakkabılarınız için uygun.

Ayağınıza pudra sürün

Bir topuklu ayakkabı giyecekseniz ve çorap giymediyseniz ayakkabının vurması ve gününüzün zehir olması ihtimali çok yüksek. Bunun için ayakkabınızı giymeden önce ayaklarınıza bir mikrar pudra sürün. Biraz da ayakkabınızın içine dökebilirsiniz. Bu formül ayağınızın kuru kalmasını sağlayacak ve ayakkabanızın vurup topuklarınızın su toplamasını engelleyecektir.

En klasik yöntem: yara bandı

Vurmasından endişe ettiğiniz bir ayakkabı giyecekseniz önce sağlam bir yara bandını topuklarınıza yapıştırarak önlem alabilirsiniz. Evet çok klasik bir yöntemdir ama koruyuculuğu yüksektir.

 

KAYNAK :

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir