Anasayfa / MODA TREND / Moda Ayakkabı / Ayakkabı seven kadınlara mimari çözümler

Ayakkabı seven kadınlara mimari çözümler

Kadın, erkek son yıllarda tüketicilerin ayakkabıya olan ilgisinin arttığını söyleyen Elips Tasarım Mimarlık’ın kurucu ortağı Mimar Feza Ökten Koca, “Tasarım son yıllarda her alanda yükselen bir trend… Tasarımı kullanıma en iyi dönüştürenlerse ayakkabıcılar. Müşteri ayakkabıya görür görmez aşkla bağlanıyor ve ihtiyacını göz önünde bulundurmadan satın alıyor. Bu nedenle ayakkabı dolapları her zaman sıkışık ve yetersiz kalıyor” diyor.

Elips Tasarım olarak müşterilerine iç mimari çözümler sunduklarını belirten Koca, son yıllarda ayakkabı dolabı tasarımlarına yönelik talebin önemli bir şekilde arttığını, tasarımların hareket noktasını da müşterinin yaşam şeklinin belirlediğini söylüyor.

Spor mu, topuklu mu? Çizme mi, bot mu? Casual mı, seksi mi? Her sezon ortalama kaç çift ayakkabı alır? Var olan ayakkabıların yüzde kaçı bir diğer sezona devrolur? gibi soruların yanıtını aldıktan sonra işe başlayan Feza Ökten Koca, ayakkabı çılgınlarına bazı ipuçları da veriyor:

–          Mutlaka metrekareden kazanmak ve kullanım kolaylığı için dışa açılan kapaklı dolap yerine sürgülü dolaplar seçin.

–          Türkiye’de ayakkabı kullanım alışkanlığı ve hijyen açısından rahatlık sağlamak amacıyla, evin giriş kapısına yakın küçük bir alanı ayakkabı odasına çevirmekte fayda var. Küçük bir alaturka tuvalet veya aydınlığa bakan bir yüklük gibi…

–          Pratiklik ve kullanım kolaylığı açısından şeffaf ayakkabı kutuları veya üzerine ayakkabıların fotoğraflarının yapıştırıldığı karton kutuları tercih edin.

–          Sezon ayakkabılarını daha rahat kullanmak amacıyla alt raflara taşıyın.

–          Ayakkabı alışverişi yapmadan önce tüm stoğunuzu gözden geçirin. Zaman zaman elemeler yapın.

–          Küf ve rutubet üremesine izin vermeyecek altyapıya sahip bir mekan oluşturmaya dikkat edin.

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Hediye Olarak Erkek Ayakkabı

  Türk kızları olarak trip bizim baş tacımız diyerek geçenlerde bir sapkınlık yapıp erkek arkadaşımı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir