Anasayfa / Anne Sütünün Lösemiye Etkisi

Anne Sütünün Lösemiye Etkisi

Anne Sütünün Lösemiye Etkisi
Anne sütünün yararları saymakla bitmiyor , nihai zamanlarda yapılan tetkiklerde hastalıklara karşın da savunduğu meydana çıktı , Lösemi ile ilgili yapılan biyolojik araştırma ise hayli enteresan .
Anne sütü ve lösemi arasındaki ilişkinin incelendiği biyolojik araştırma , 6 aydan pek kadın sütü meydan bebeklerde lösemi rizikosunun yüzde 19 azaldığını meydana koydu .

Bebeğin 6 aydan ek olarak uzunca zaman kadın sütü ile beslenmesi , kritik tek kan rahatsızlığı meydana gelen ve tedavi edilmediğinde ölümcül neticeler doğurabilen lösemi rizikonunu yüzde 19 oranında azaltıyor .

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Genç Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Azasi ve Türk Pediatrik Hematoloji Derneği Başkanı Profesyonel . Dr . Duruma Ören , AA muhabirine yaptığı bildiride , löseminin çocukluk döneminde görülen kanserler aralarında önce sırada bulunduğunu ifade etti .

” Ülkemiz’de her sene tahmini bin 200 çocuğa lösemi tanısı konulduğunu ” belirten Ören , çocukların erişkinlerle kıyaslandığında rehabilitasyona ek olarak sıkı cevap verdiğini ve hayata oranlarının tek sürü ek olarak fazla yüksek meydana geldiğini ifade etti . Ören , çocuklarda lösemiye sokak açan faktörlerin kesinlikle olarak belli olmadığının altını çizerek , tek takım kalıtsal kemik iliği hastalıklarında , Down sendromu benzeri kromozomal bozukluğu meydana gelen çocuklarda , doğuştan bağışıklık sisteminde sıkıntı yer meydan hasta olanlarda lösemi gelişim rizikosunun yükseldiğine dikkati çekti .

karşılama Kadın sütü bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor

Anne sütünün lösemi gelişmesini engellediğinin farklı biyolojik araştırmalarla meydana konduğunu belirten Ören , bu konu hakkında sekiz farklı çalışmanın tahliline yer verilen ” Epidemiology of Childhood acute myeloid leukemia ” başlıklı biyolojik değerlendirmede , kadın sütünün bilhassa bağışıklığı artıran ve zararlı virüslerden savunan özelliği nedeni ile lösemi rizikonunu düşürdüğünün belirtildiğini aktardı .

Bu sene rapor edilen nihai çalışmada 1960 karşılama 2014 seneleri aralarında yayınlanan bu konudaki bütün makalelerin çözümleme edildiğini ve 18 soruşturmanın değerlendirmeye alındığını anlatan Ören , şunları söyledi:

” Bunun Için yönelik , 17 bin 500 sıhhatli genç ve 10 bin lösemili genç karşılaştırıldı . Araştırma sonucu olarak , 6 aydan ek olarak uzunca zaman kadın sütü meydan hasta olanlarda , lösemi gelişim rizikosunun yüzde 19 oranında azaldığı saptama edildi . Azaltma sebebi de , kadın sütünün bebeğin bağışıklık sistemini geliştirmesi olarak açıklandı . “

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Dalyan Köfte Tarifi

Dalyan Köfte Tarifi İçingereken Malzemeler 1 kilogram dana kıyma 2 adet soğan(rendelenmiş) 1 su bardağı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir