Anasayfa / HAMiLELiK BiLGiLERi / Anne sütüne en yakın süt

Anne sütüne en yakın süt

Keçi sütü Kadın sütüne en yakın süttür . yepyeni doğmış bebeklerin beslenmesi ve bunun dışarısında birçok hastalığın rehabilitasyonu içinne de destekçi olmaktadır .
Profesör Doktor Celalettin Koçak , liçeriğinde aktoz oranı açısından dik proteinler koltuk alan keçi sütünün kımetli besin ögeleri de içerdiğini ifade etti . . .

Keçi sütündeki yağ asitlerinin bir takım rahatsızlıklara iyi geldiğini anlatan Profesyonel . Dr . Koçak , bu sütün organizmada iltihaplanmayı önlediği benzeri diş ve kemik gelişimi amaçlı de güzel bir kalsiyum kaynağı meydana geldiğini belirtti . ??

Doğal homojenize meydana gelen sütün , vitamin A , fosfor , magnezyum ve selenyum ölçüsü açısından kadın sütüne en yakın süt meydana geldiğini bildiren Profesyonel . Dr . Koçak , şu şekilde aynı ritimde devam etti:??”100 gr kadın sütünde kalsiyum oranı 32 , inek sütünde 119 , keçi sütünde 134 miligramdır .

Keçi sütündeki bakteri ölçüsü ve yağ oranı öbür hayvanlardan ek olarak yetersizdir . Laktoz oranı açısından dik proteinlerine sahip olması sebebiyle keçi sütü kımetli besin ögelerini içeriyor .

Yeni doğan bebekler , kadın sütü alamadığı dönemlerde gereksinim duyacağı besin elementlerini en güzel keçinin sütünden alabilir . ” ??Keçi sütünden inşa edilmiş ürünlerin Avrupa’da ”özel sıhhat marketlerinde” özel ücretlerle satıldığını ve bebeklere kadın sütünün alternatifi olarak verilebileceğini bildiren Profesyonel . Dr . Koçak , ”Ancak bir takım bireyler tat mananında sevmeyebilir , onlara zor gelebilir .

Örneğin koyun sütü ya da peyniri de tat ve koku mananında her biri açısından seçim edilmeyebilir” diye konuştu . ?

?CİLT HASTALIKLARINDA YARARLI ŞAYET İLAÇ DEĞİL ?

Keçi sütünün serum proteinlerinin alerjik özelliği olmamasından ötürü sindirim sistemi rahatsızlarıyla bir takım ten hastalıkları amaçlı tedavi edici olabileceğini anlatan Profesyonel . Dr . Koçak , ”Ama her halükarda , aşırıya gidip abartılmaması gerekli . Keçi sütü ilaç değildir .

Yani hiç bir gıda bir başına tedavi edici özelliğe sahip değildir . Ne olursa olsun abartmayalım . Öncelikle her şekilde rahatsızlıkta ilaçla tedavi yöntemini seçilmelidir” diye konuştu . ?

?1 . FRANÇOIS’YI İYİLEŞTİRMİŞ ?

Tarihte de keçi sütünün bir takım faydalarına rastlandığını bildiren Profesyonel . Dr . Koçak , ”16 . asırda bir . François rahatsızlanmış ve hastalığına hiç kimse çare bulamamış . O dönemde Kanuni Padişah Süleyman’dan yardım istemişler .

Kanuni bizzat doktorunu ve yakınında keçisini göndermiş . Keçinin sütünü ve yoğurdunu altını çizen içen François bir zaman ek olarak sonra eskiyen sıhhatine kavuşmuş ve Fransa’da yoğurt , ilaç niyetine kullanılmaya başlamış .

Tıp kitaplarında da keçi sütünün iyileştirici gücüne karşı türlü yapıtlar koltuk alır” diye konuştu

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte şeker hastalığı

Gebelikte iki tip diabet görülebilir. Bunlardan birtanesi diabetus mellitus olarak adlandırılan çocukluk döneminde başlayan ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir