Anasayfa / HAMiLELiK BiLGiLERi / Anne Sütü ve Anne Sütünü Artıran Yiyecekler

Anne Sütü ve Anne Sütünü Artıran Yiyecekler

Anne Sütü ve Anne Sütünü Artıran Yiyecekler
Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu , Anne sütü ve anne sütünü artırmak için çok önenli tavsiyelerde bulundu .
İncir , anne sütü artmasını sağlar . Kış dönemlerine girerken vücudun direncini artırıp rahatsızlıklara karşı yüksek oranda direnç koruma sağlar .

Beyaz dut / dut kurusu , anne sütü artırır . Kansızlığa iyi gelirken aynı zamanda vücudunuzu kuvvetlendirir . Oral bölgeler , bademcik iltihabı , boğaz iltihabı , diş eti rahatsızlıkları , soğuk algınlığı ve öksürük gibi hastalıklar için çok yararlıdır . Ateş düşürücü etkiye sahiptir . Karaciğer için gerekli kuvveti sağlar . Sindirim sistemi ve boşaltım sistemi için yararlıdır . Hazmı kolaylaştırıcı tesiri vardır .

Beyaz üzüm , Yeni anneler için süt artıran özelliktedir . Kalp damar hastalıkları için etkilidir ve daha önce kalp damar rahatsızlığı geçirenler için çok yararlıdır . Ritim bozukluğu için önerilir ve ritim bozukluğu rahatsızlığını önler .

Tahin helvası , anne sütü artmasını sağlar . balgam söker , saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırır , sedef hastalığı , egzama gibi rahatsızlıklara iyi gelir . Balık yediğiniz öğünlerde tükettiğiniz zaman rahatlatıcı etki gösterir .

Dereotu , anne sütü artırmak için tüketmeliniz gereken şifalı bitkiler grubundadır .

Peki Anne sütünün artmasını engelleyen gıdalar hangileridir?

Nane , maydanoz , nişasta veya nişasta barındıran gıdalar ve turşu kesinlikle süt artırma düşüncesi ile tüketilmemelidir . Bu gıdalar tam tersi bir etki yaratarak anne sütünün azalması sorununu ortaya çıkarır .

Hakkında: admin

[

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte şeker hastalığı

Gebelikte iki tip diabet görülebilir. Bunlardan birtanesi diabetus mellitus olarak adlandırılan çocukluk döneminde başlayan ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir