Anasayfa / HABER MAGAZiN / Alo 182 Randevu Alma

Alo 182 Randevu Alma

Alo 182 Nedir?

Alo 182 Sağlık Bakanlığı ‘nın MHRS yani Merkezi Hastane Randevu Sistemi telefon numarasıdır.

Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).

MHRS nedir?

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

MHRS’nin amaçları nelerdir?

  • Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.
  • Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması)suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması.
  • MHRS verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması

Randevu nasıl alınır?

  • Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.
  • 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
  • Vatandaş Erzurum veya Kayseri illerinden randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
  • Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Randevu nasıl iptal edilir?

  • Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır.
  • 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
  • Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

NOT:VATANDAŞ KENDİSİNE VERİLENEN RANDEVU ZAMANINDAN 30 DAKİKA ÖNCE İLGİLİ HASTANENİN MHRS HASTA KABUL BÖLÜMÜNE BAŞVURUR.

Alo 182 Ücretli Mi?

ALO 182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi hattı ücretlidir. Sağlık Bakanlığının bu hat üzerinden gelir elde etmesi söz konusu değildir. Her haberleşme işletmesinin kendi tarifi vardır ve geliri kendisinedir.

Mobil işletmecilerin yürürlükte olan ALO 182 tarifeleri ve kontor atış periyotları aşağıdaki gibidir. Sabit hatlardan aramalar aranan ile göre değişmekte olup Türk Telekomun şehirleriçi yada şehirlerarası tarifesiyle aynı ücretlendirilmektedir.

ALO 182 TARİFELERİ ve KONTÖR ATIŞ PERİYOTLARI
  ÖN ÖDEMELİ HATLAR FATURALI HATLAR
  Servis Adı Numara Ön Ödemeli Ücretlendirme Periyodu(sn) Ön Ödemeli Hat Tarifesi
(TL/Dakika)
Ücretlendirme Periyodu(sn) Faturalı Hatlar
(TL/Dakika)
V O D A F O N E MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) 182 31,4 sn 0.382 21,9 sn 0.286
T U R K C E L L MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) 182 60 sn 0.80 60 sn 0.40
A V E A MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) 182 60 sn 0.53 60 sn 0.105
     

Dilerseniz web üzerinen ücretsiz kayıt olarakta randevu alabilirsiniz. Bu linke tıklayarak  başlayabilirisnizAlo 182 internetten Randevu

Hakkında: leydi

İlginizi Çekebilir

Candino Saatlerin En Yeni Modelleri

Candino saatleri dünyada bilinen ve kullanım açısından en çok tercih edilen saat aksesuarlarından biridir. Kullanırken ...